Bites kož vai dzeļ?

IMG_2126

Pirmdien, 23. aprīlī, mūsu skolas 6. klašu skolēniem dabaszinību stundu vadīja biškopis Armands Gumbris. Maņas tika lutinātas un nodarbinātas pilnā mērā – vaska un medus smarža; ziedputekšņu un bišu maizes garša; biškopības inventāra tvēriens – dūmeklis, medus rāmītis, kaltiņš; biškopja apģērbs – sejsargs un jaka; vaska plāksnes, kuras nodarbības beigās pārtapa pašu tītās vaska svecēs un dzīvespriecīgais biškopis, kurš savu stāstu papildināja ar lielisku vizuālo materiālu – bišu stropu veidi (privātmājas un daudzdzīvokļu mājas), bišu selfijs, bišu uzdevumi stropā un ārpus tā (trani, bišu mātes, darba bites).
zrādās, ka Armandam Gumbrim interese par nākotnes profesiju veidojusies jau agrā bērnībā, vērojot vectēva darbu, bet šobrīd biškopis pats vada apmācības topošajiem šīs nozares speciālistiem – ziemas mēnešos notiek teorētiskās nodarbības, bet praktiskās apmācības norit viņa saimniecībā pie 120 bišu saimēm.
Un skolēnu paldies Armandam Gumbrim – pašu rokām gatavotais putnu būrītis, tā teikt, meistars – meistaram. Paldies Andrim Pulčam par būrīti!
Pasākums notiek ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux