BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS un ATBILDĪBA IZVĒLOTIES

IMG_8022

28. martā 11. klašu skolēni tikās ar Ilzi Salenieci un Silviju Pūpolu, lai uzzinātu viņu brīvprātīgā darba pieredzi, piedaloties attīstības sadarbības pasākumos Ugandā un Namībijā.
Personiski un emocionāli uzrunājošos stāstos Ilze un Silvija atklāja brīvprātīgo darba ikdienu, darbojoties organizācijas “GLEN Latvija” projektos un nonākot citās kultūrās, un izaicinājumus, ar ko nācies sastapties, palīdzot cilvēkiem attīstības valstīs. Ilze un Silvija atklāja savus ieguvumus, iesaistoties brīvprātīgo kustībā: tā ir iespēja būt labam un palīdzēt tiem, kam tas nepieciešams; tā ir iespēja pārbaudīt sevi, savu gribasspēku, spēju saskarties ar nezināmo; tā ir iespēja būt par vēstures aculieciniekiem un saprast, ko nozīmē segregācija, rasisms, diskriminācija; tā ir iespēja mainīt stereotipus un veicināt savu personīgo izaugsmi.
Nodarbībās skolēni tika aicināti pārdomāt, kā mēs ikviens esam iesaistīti globālās norisēs, kāda ir mūsu atbildība pret citiem cilvēkiem un kā mūsu izvēles ietekmē mūsu nākotni.
Savukārt nodarbības “Kā neapjukt profesiju pasaulē?” 9. klases skolēniem vadīja ViA docente, psiholoģe, personīgās un profesionālās izaugsmes konsultante Agita Šmitiņa.
Apzinoties, ka cilvēki darbā pavada trešo daļu savas dzīves, ir svarīgi nesteidzīgi padomāt, ko īsti Jūs vēlaties darīt? Un pirmā nopietnā karjeras izvēle – kur mācīties pēc 9. klases? Lektore, iesaistot jauniešus aktīvā diskusijā, rosināja apzināt savas intereses, spējas un prasmes, novērtēt savus talantus, kā arī diskutēja par aktuāliem jautājumiem: vai katram piemērota tikai viena ideālā profesija? kā izvēlēties īsto un piemērotāko? kuras ir pieprasītākās šobrīd un nākotnē? vai pieprasītākās vienmēr ir labāk apmaksātās? cik esmu gatavs/a ieguldīt mērķa sasniegšanai?
Nodarbības notika ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Daina Zelmene, Rita Rozīte