Būsim atbildīgi sargāsim cits citu!

foto (4)

Covid – 19 izplatība – nu jau arī Latvijā – sasniegusi līdz šim nebijušu mērogu. Joprojām nav izstrādāta vakcīna, kas slimību un tai sekojošās komplikācijas kaut daļēji ierobežotu, tāpēc sabiedrībā pieaug aizvien lielāka spriedze. Skola vienmēr bijusi vieta, kur satiekas visdažādākie viedokļi un pieredzes…

Saprotam skolēnus, kurus audzina vecvecāki vai viens no vecākiem, kas ir zināmajā riska grupā. Slimnīcu kapacitāte, vīrusa straujā izplatība, pētījumi, kas apliecina, ka bieži slimības pārnēsātāji ir tieši bērni, kuri paši nesaslimst – tas viss rosina būt vērīgiem un piesardzīgiem. Mūsu galvenā vērtība ir cilvēki. Gaidīt likumu, kas visās situācijās pasargātu ikvienu, būtu utopija. Smiltenes vidusskolas šāgada pavasarī pieņemtais lēmums – starptautisko projektu īstenot attālināti, – nebija likumos pamatots, taču sevi simtprocentīgi attaisnoja.

Arī šobrīd vienīgais, ko varam darīt, – pieņemt šo, mums visiem jauno situāciju, būt tolerantiem un darīt visu, lai savu iespēju robežās cits citu pasargātu. Lai iespējami ilgi izvairītos no situācijas, kad uz vairākiem mēnešiem nāktos slēgt skolu ar 1000 skolēniem, nevis attālināti pamācīties tikai 14 dienas.

Smiltenes vidusskolas kolektīvs ir atvērts visos iespējamos veidos palīdzēt skolēniem. Arī tad, ja likums to neprasa, bet viņi piesardzības dēļ nolēmuši doties pašizolācijā. Negaidot, ka kādam no mājiniekiem parādīsies slimības simptomi un vīruss jau būs izgājis plašākā sabiedrībā.

Covid -19 izraisītās veselības problēmas nevar salīdzināt ar vīrusiem, kas mūsu reģiona klimatiskajos apstākļos rudeņos allaž skāruši lielu iedzīvotāju daļu.

Mēs esam maza, bet stipra tauta. Pavisam citādāks, nekā varbūt to spējām iedomāties, atnācis brīdis, kad tas atkal jāapliecina ar savu vienotību, toleranci arī viskarstāko emociju brīžos saglabājot mieru un sirdsgudrību.