“Cits portāls” un ne tikai…

kol

11.februārī Smiltenes vidusskolas Izaugsmes nedēļas aktivitātes sākās ar virtuālās atvērto durvju dienas “Cits portāls” atklāšanu, kurā iesaistījās arī 9.klašu skolēni no citām skolām.

Sešu stundu garajā (3 stundas gan 11., gan 12. februārī) izaugsmes programmā plānots, ka nākamie vidusskolēni savstarpēji iepazīsies, kopā ar izaugsmes treneriem Ievu Elvīru Garjāni un Henriku Johansonu modelēs nākotni, virtuāli apskatīs skolu, runās par vērtībām un plānos jauniešu izglītībai svarīgus jautājumus.
Skolēniem visu šo nedēļu tika dota iespēja strādāt darba grupās, diskutēt un meklēt risinājumu dažādām, viņiem aktuālām problēmām, labāk iepazīt sevi un pilnveidot komunikatīvās prasmes.

“Mūsdienīgā dzīves uztverē veiksmīgās attiecībās ieguvēji ir visi, nevis kāds uzvarējis, kāds – zaudējis,” informē izaugsmes trenere.

Ieva Elvīra Garjāne un Henriks Johansons ar 5.klašu skolēniem šajā nedēļā pārrunāja, kāpēc svarīgi ieguldīt darbu izaugsmē, dalījās pieredzē par to, kā mainīt attieksmi pret notikumiem, ko nevaram ietekmēt.

Ar vidusskolēniem tikās uzticamais skolas sadarbības partneris – Vidzemes Augstskolas Tūrisma un atpūtas nozares vadītājs Ilgvars Ābols, kurš jauniešus informēja par sadarbības iespējām ar Vidzemes Augstskolu, iepazīstināja ar izglītības piedāvājumiem Vidzemes augstskolā, kā arī pastāstīja par tūrisma organizāciju un vadību pandēmijas laikā.

Smiltenes novada domes karjeras izglītības speciāliste Laura Pope ar 12.klašu skolēniem pārrunāja, ko ikviens no viņiem var savas nākotnes labā darīt jau šodien. Skolēni ar Lauru Popi var sazināties arī pēc Izaugsmes nedēļas un saņemt individuālas konsultācijas karjeras izvēlē.

Smiltenietis Klāvs Karlsons pastāstīja skolēniem par zobu tehniķa profesiju un jaunākajām tehnoloģijām ta

Skolas absolvente Dace Aivare dalījās pieredzē, ko guvusi, izveidojot savu skaistumkopšanas salonu Liepājā, un pārrunāja ar jauniešiem par skaistumkopšanas nozares iespējām un izaicinājumiem.

Patiess prieks, ka izaugsmes nedēļā aktīvi iesaistījušies arī skolēnu vecāki! Piemēram, 7.a klases skolnieces Elizabetes Liniņas mamma Jolanta Liniņa konsultēja skolēnus par sejas ādas kopšanu.

Visu nedēļu ar skolēniem aktīvi darbojas arī Smiltenes vidusskolas skolotāji. 11. februārī skolotājiem Andreja Miķa un Andas Mežinskas prezentēja savus darbus inženierzinātnēs – modelīšus, kas darbojas ar uzvilktu gumiju.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva