Dabaszinātņu skolotāju seminārs Smiltenes vidusskolā

amatas_skolot_andrejs_celm (9)

7.decembrī Smiltenes vidusskolā viesojās Amatas apvienoto novadu dabaszinātņu jomas skolotāji, lai dalītos pieredzē, kā mūsdienīgāk mācīt fiziku, ķīmiju, bioloģiju, ģeogrāfiju un sagatavoties pārmaiņām, kas saistītas ar jauna, kompetencēs balstīta satura ieviešanu izglītībā.
Smiltenes vidusskola lepojas ar pieredzējušiem skolotājiem, kuri ir profesionāļi ne tikai sava mācību priekšmeta saturā, bet arī tajā, kā šo saturu mācīt skolā, ar kādām metodēm ieinteresēt skolēnus un parādīt, kā skolā mācītais noder praktiskajā darbībā ikdienas situācijās. Smiltenes vidusskolas dabaszinātņu jomas skolotāji ir valstī atzītas autoritātes un viedokļu līderi, kuru darītajā ieklausās un kuru ekspertīzi izmanto pārmaiņu ieviešanā izglītībā.
7.decembrī kolēģiem no Amatas novada Smiltenes vidusskolā tika piedāvāta iespēja vērot un analizēt fizikas stundu 12.b klasē, kuru vadīja skolotājs Andrejs Miķis un ķīmijas stundu 11.b klasē skolotāja Jāņa Celmiņa vadībā. Abās stundās skolēni mācījās teoriju pārbaudīt darbojoties un sarežģītas formulas darīt sev saprotamākas. Mācīšanās jēgu visspilgtāk apliecināja skolotāja Jāņa jautājums skolēniem pirms ķīmijas eksperimentu veikšanas: “Kāpēc mēs to darām?”
Semināra izskaņā skolotāji vērtēja jauno dabaszinātņu jomas mācību saturu un to, kā plānota jaunā satura uzsākšana skolās.
Amatas novada skolotāji atzinīgi novērtēja gan Smiltenes vidusskolas skolotāju darbu vērotajās stundās, gan arī skolēnu prasmi sadarboties vienam ar otru, prasmi mācīties ieinteresēti un mērķtiecīgi.