Dāvis Grabovskis informē jauniešus par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

0

No 6. līdz 9.jūnijam notiks Eiropas parlamenta vēlēšanas, kurās aicināti piedalīties arī visi balstiesīgie Latvijas iedzīvotāji. “Šis ir īstais brīdis, lai apliecinātu, ka arī ikviens no mums pieder Eiropas Savienībai (ES). Ja vēlamies, lai Eiropas Parlamentā būtu pārstāvētas arī Latvijas intereses, tad ir jādodas balsot,” skolasbiedrus uzrunāja 11.klases skolnieks Dāvis Grabovskis, kurš pēc vidusskolas vēlas studēt politikas zinātni.
Dāvis ir arī pro-eiropeiskā jaunatnes nevalstiskās organizācijas – kluba “Māja” brīvprātīgais. Minētās organizācijas mērķis – veicināt vienotās Eiropas idejas un tās vērtības, piemēram, demokrātiju, plurālismu, toleranci un cilvēktiesības.
Rosinot jauniešus būt aktīviem Latvijas un ES pilsoņiem, Dāvis informēja skolasbiedrus, kā arī Smiltenes tehnikuma audzēkņus par ES vēsturi, stāstīja par Eiropas Parlamentu, to, kā notiek Eiropas parlamenta vēlēšanas, kā ikviens balstiesīgais pilsonis var būt demokrātijas dzinējspēks un ietekmēt vēlēšanu rezultātus.
“Eiropas nākotne lielā mērā ir tieši jauniešu rokās. Tāpēc ir jāiet uz vēlēšanām un jārūpējas par demokrātiskas un ilgtspējīgas Eiropas Savienības veidošanu,” uzskata Dāvis. Viņš arī jauniešus iepazīstināja tuvāk ar Eiropas kopienu mesesamkopa.eu. Tā apvieno simtiem tūkstošu cilvēku Latvijā un citās Eiropas valstīs, kas vēlas stiprināt demokrātiju Eiropas Savienībā un veicināt vēlētāju aktivitāti 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās.
Dāvis saka paldies direktores vietniecei Sandrai Ozoliņai par atsaucību un atbalstu projekta īstenošanā!