Diena bez matemātikas nav nekāda diena.

3_

Divas dienas pirms brīvlaika Smiltenes vidusskolas visās 7. klasēs tika organizētas matemātiskās aktivitātes. Šo aktivitāšu mērķis bija veidot skolēniem priekšstatu par to, ka matemātika ir sastopama mūsu ikdienā ik uz soļa. Skolēni mērīja, cik lielā leņķī ir jāatver klases durvis, lai tajā varētu ērti ieiet. Mērīja un risināja, cik km jānobrauc un cik ilgs laiks nepieciešams, lai dotos no Smiltenes uz Madridi ar auto. Skolēni veidoja savu matemātisko darbību pulksteni, no trijstūriem mēģināja izveidot taisnstūri, kā arī domāja, kā jāsarindo cipari četrciparu skaitļos, lai iegūtā starpība būtu vismazākā.

Skolēnu atziņas par šīm matemātiskajām aktivitātēm:

Kārlis 7.a klase: Man vislabāk patika matemātisko darbību pulkstenis. Šīs aktivitātes bija foršas un interesantas.

Sandra 7.a klase: Man vislabāk patika ar cirkuli zīmēt puķes, jo tas bija interesanti. Es iemācījos, kā var izmērīt durvju leņķi.

Estere 7.b klase: Man vislabāk patika pulksteņa uzdevums, jo varēja padomāt par matemātiskajām izteiksmēm.

Arno 7.b klase: Man vislabāk patika durvju leņķa mērīšanas uzdevums, jo tas bija interesants. Veicot šīs aktivitātes, es iemācījos sadarboties ar komandas biedriem.

Emīls 7.b klase: Man vislabāk patika „puķītes” uzdevums, jo man patīk strādāt ar cirkuli. Manuprāt, šīs aktivitātes bija daudz interesantākas, nekā biju domājis.

Teksts: M.Konstante, S.Veigule