“Eglīšu maratons” Smiltenes vidusskolā

z60

Svētku eglīšu “maratons” Smiltenes vidusskolā noslēdzies, bet tajā piedzīvotā sirsnība un mīlestība sildīs vēl ilgi…

Pirmo četru klašu bērni, kuri mācās skolas ēkās Dakteru un Dārza ielās, kopā ar dziedātāju, komponistu un dzejnieku Lauri Valteru skatītājiem dāvāja iespēju ciemoties Brīnumu pastā. Bērni Ziemassvētku gaidīšanas laikā rakstīja saviem mīļajiem vēstules ar laba vēlējumiem jaunajā gadā, kavējās mīļākajās atmiņās, kā arī uzticēja savas karstākās vēlēsanās.

Ko bērni vēlas visvairāk? – Biežāk būt kopā ar saviem mīļajiem un lai viņu vistuvākie cilvēki ir priecīgi un laimīgi. No sirds rakstītās Ziemassvētku vēstules apliecināja, ka skolēni ļoti  novērtē tuvinieku rūpes un mīlestību. Un arī tie, kuriem varbūt biežāk kaut kas gadās ne tā, sirsniņā vēlas būt labi un sagādāt saviem mīļajiem prieku, nevis raizes…

Skolēni savos sirsnīgajos priekšnesumos kopā ar Lauri Valteru ļāva sirdī ieskanēties dvēseles dziesmai, kuras gaismā izzūd bailes, norimst ilgas un vairs negribas neko citu kā vien tīru, gaišu un patiesu mīlestību. Ar katram savu sargeņģeli uz pleca.

“Mūsu domas un vēlēšanās var piepildīties tikai tad, ja tic brīnumiem,” teica Lauris Valters un atzina, ka arī viņš tic.

Un brīnumi notika! Ne tikai pastā, kur nonāca daudz brīnišķīgu, bērnu rakstītu vēstuļu, kas jau nākamajā rītā sāka ceļu pie rakstītāju mīļajiem.  Bārenīte atrada ziemas vidū sniega rozes un LEGO princim, satiekot īstus draugus, sāka pukstēt mīlestības pilna sirds…

Pasākuma noslēgumā “visi jautājumi un pārsteigumi sakrita rūķu maisiņos”. To, kā tas noticis, pastāstīja 1.- 4. koris (diriģente – Dace Rudzīte, koncertmeistare – Inga Strazdiņa). Savs īpašais Ziemassvētku stāsts bija arī mazajiem dejotājiem (vadītāja Aija Zeibote).

Paldies “Ziemassvētkus brīnumpasta” scenārija autorei – skolotājia Ingai Deigelei!

 

“Kaķīša dzirnavas”

Laikā, kad visa pasaule priekā, cerībā un mīlestībā gaida svētkus, vienmēr ir kāds, kuram salst, kuram ir bēdīgi un vientuļi. Un divkārši sāp tad, ja kaut kur blakus mīt tuvi un mīļi cilvēki, kuriem svarīgākas par sirsnīgu satikšanos ar savējiem ir izklaides un peļņa…  5.- 7.klašu skolēni – savā izrādē “Kaķīša dzirnavas” (pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem),  skatītājiem atsauca atmiņā vienu no sirsnīgākajām latviešu autoru pasakām, aicinot nepieminēt ļaunu un vairot pasaulē labo.

Viņu Kaķītim  Ziemassvētkos nevajadzēja ķert pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumus, jo viņš jutās laimīgs tepat. Priecājoties par kuplo egļu balti pūderētajām galvām, puteni, Ziemassvētku ugunīm, bērnu smiekliem un karstajiem pīrādziņiem.

Ludvigs van Bēthovens raksta, ka mūzikai ir jāuzšķiļ sirdī uguns. Kora “Lido” studijai (diriģente – Valda Sedola, koncertmeistare Ilze Megne) un folkloras kopai “Rudzupuķes” tas izdevās!

Šīs un 8.- 9.klašu Ziemassvētku eglītes scenārija autore – skolotāja Iveta Krūmiņa.

Visģimeniskākie svētki pieder ziemai!

Vai zināt, kā valdniecei ziemai izdevās cilvēkus apburt, lai viņi sāktu ilgoties pēc viņas tāpat kā pēc vasaras saules un pavasara strautu burbuļošanas? – To skatītājiem atklāja 8.- 12.klašu skolēni, savos priekšnesumos savijot mirdzošu sniegu debesīs un zemi vienotā baltumā. Ļaujot ieraudzīt, kā padarīt dienas gaišākas arī bez saules. Viņu apslāpētās gaviles un ilgas izpaudās iztēlē slēpojot, pikojoties, priecājoties par sniega vērpetēm, atguļoties sniegā sveicinot debesis, spēlējot “Sniega eņģeļus”. Mīlestības un prieka virpuļi sajaucās un balts miers tos atkal sakārtoja. Puišu, meitu, zvēru un vēja pēdas aizveda uz vietu, kur rotājas skaistās ziemas ainas un vitālā dejā griezās jauniešu deju kolektīvs “Buki” (vadītāja Ieva Arnolde).

Smiltenes pilsētas Kultūras centrā uz brīdi bija piestājis arī “Polārais ekspresis”. Tikai šoreiz tas neaizveda uz Ziemeļiem, bet tuvāk svētku patiesajai būtībai – priekam un brīnumam, kas rodas visskaidrākajos sirds dziļumos un uz vienas skatuves ļauj satikties senai tautasdziesmai ar vokāli instrumentālo mūziku, mūsdienīgu prieku par sniegotu ceļu un egles smaržu. Muzikālus sveicienus bija sarūpējis skolas vokāli instrumentālā ansamblis “Forward” (vadītājs Mārtiņš Āboliņš”) un koris “Lido” (diriģente Valda Sedola, koncertmeistare Ilze Megne).

Turpat 50 otro līdz divpadsmito klašu skolēni pie Ziemassvētku eglītes saņēma zelta liecības un atzinības, bet vairāk nekā 100 skolēni par labām sekmēm pirmajā mācību pusgadā nopelnīja sudraba liecības.

Ziemassvētki lauku sētā

Ziemassvētkos var būt arī tā, ka nospied televizora pulti un viens pēc otra uzstājas savējie. Tā notika 1.- 4.klašu svētku eglītes pasākumā skolas ēkā Rīgas ielā. Pagalmā pūta auksti vēji, bet siltajā telpā bija silti un mierīgi. Saimniece (Rita Rozīte) un saimnieks (Aivars Šaicāns) sen nebija tik jauki un omulīgi atpūtušies, izbaudot emocionāli bagātu un daudzveidīgu kultūras programmu. Ar dziesmām, dejām, šovu “X faktors”, kā arī – tētiem, mammām un vecvecākiem sarūpētu priekšnesumu “Es mīlu Ziemassvētkus” un teātra izrādi “Tracis pirms Ziemassvētkiem”. Uzstājās deju kolektīvs “Piparkūciņas”. Bija arī “Lauku sētas” Ziemassvētku speciālizlaidums un intriģējošas sniega lāpstu, slidu un matu kopšanas līdzekļu reklāmas. Jaunos talantus atklāt palīdzēja vidusskolēni Kārlis Rozītis un Kārlis Sīmanis.

Pasākums noslēdzās ar skaistām kora dziesmām (diriģente Arta Egle, koncertmeistare – Inguna Balode), kas saimniekam un saimniecei atsauca atmiņā laiku, kad arī viņi dziedāja skolas korī. Viņa stāvēja otrajā, viņš – trešajā rindā un ik pa laikam paraustīja viņu aiz bizes…

Paldies pasākuma scenārija autorei Līgai Osmai, klašu audzinātājām un ikvienam skolas darbiniekiem, ar kuru gādīgu Ziemassvētku pasākumi izdevās skaisti un nevainojami!

“Tikai mīlot var gaismu sagaidīt!”

“Mīļie vecāki, vecvecāki, bērni, skolotāji un skolas darbinieki,” klātesošos uzrunāja skolas direktore Ilze Vergina. “Paldies par ikvienu labo darbu, ko šajā gadā esat paveikuši skolai, pilsētai un savai ģimenei! Mīlestībā uzrakstīta vēstule kādam vecam un vientuļam cilvēkam, laikā pasniegta palīdzīga roka – tas viss ir svarīgi, lai šajā pasaulē vairotu labo. Spēks un stiprums slēpjas mīlestībā. No sirds priecājos par skolas šā gada sasniegumiem – tas ir mūsu visu nopelns. Un skumstam līdz ar katru, kuram neiet tā, kā gribētos. Taču kļūdoties mēs augam un kļūstam stiprāki. Paldies mammām, tētiem, vecmāmiņām un vectētiņiem par atbalstu mūsu skolēniem! Paldies skolotājiem par labajiem vārdiem un iedrošinājumu! Paldies visiem skolas darbiniekiem! Lai jūsu mājās nekad nepietrūktu labestības un mīļu vārdu! Mīlēsim, atbalstīsim viens otru un mums viss izdosies! Tikai tā var iziet cauri tumšajam laikam un gaismu sagaidīt! Priecāsimies par mazajām laimītēm! Jo kā teicis dzejnieks Imants Ziedonis: “Tās lielās nemaz nav!” Ja daba šogad nav dāvājusi sniedziņu, meklēsim gaismu sevī! Veiksmīgu jauno – mūsu Smiltenei tik īpašo gadu!”

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Agnis Melderis, Elīna – Kubuliņa Vilne, Santa Sinka, Nils Nulle, Estere Žēbina

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux