Eiropas dienai un Ukrainas atbalstam veltītā akcija “Ukrainas simbols – saulespuķes mūsu dārzos un sētās” arī Smiltenes vidusskolā

eiropas_diena

2022.gada 24.februāris – diena, kad pamodāmies citā realitātē…pasaule bija kļuvusi citādāka. Šobrīd galvenais – nepalikt vienaldzīgiem un parādīt, ka esam vienoti ar Ukrainas tautu un gatavi dažādos veidos atbalstīt Ukrainu tās cīņā par uzvaru. Solidarizējoties, ikviens varam iesaistīties dažādās aktivitātēs Ukrainas tautas atbalstam, novērtēt savu brīvību, kā arī apzināties cik svarīgi mūsdienās Latvijai būt vienai no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Aktīvi savu nostāju pret karu pauž arī jaunieši.

9.maijā Smiltenes bibliotēkā notika Ukrainas atbalstam veltīta akcija “Ukrainas simbols – saulespuķes mūsu dārzos un sētās”. Lai saulespuķes uzziedētu mūsu māju pagalmos un dārzos kā apliecinājums Smiltenes novada iedzīvotāju attieksmei pret karu, atbalstot Ukrainas tautu cīņās par savu zemi un brīvību, Smiltenes bibliotēkā apmeklētājiem tika dāvinātas saulespuķu sēklas. Akcijā iesaistījās arī Smiltenes vidusskolas 11.klases skolēni un skolotāja Elita Babra.

Eiropas dienai un Ukrainas atbalstam veltītajā  pasākumu kopumā “Mūsu darbi un domas Ukrainas atbalstam! Jaunieši pret karu: Eiropas diena 2022”  Smiltenes bibliotēkā apskatāmas arī divas izstādes:

Gabrielės Meškelytės (Lietuva) darbus izstādē “Iekšējā un ārējā pasaule” un Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Sirdī un domās kopā ar Ukrainu” (bibliotēkas logos).

Eiropas dienai un Ukrainas atbalstam veltītās aktivitātes atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

Informāciju sagatavoja:
Alda Liuke, Smiltenes bibliotēkas ESIP koordinatore, bibliogrāfe