Estere Anna Strazdiņa pārstāvēs skolu “Gudrs, vēl gudrāks” 9.klašu finālā

4

Lepojamies ar 9. d klases skolnieci Esteri Strazdiņu, kura izcīnīja iespēju tikt TV erudīcijas spēles “Gudrs, vēl, gudrāks” 9. klašu finālā, ko TV varēs redzēt jau pēc divām dienām – 26. janvārī, plkst.18.30.

Esterei TV spēle “Gudrs, vēl gudrāks” ir viena no mīļākajām erudīcijas spēlēm, kuru viņa regulāri skatās jau sen. “Skatījos, kā tajā mūsu skolu pārstāv citi skolēni, un izlēmu: kāpēc nepamēģināt,” par izvēli piedalīties TV spēlē “Gudrs, vēl gudrāks” stāsta Estere Anna Strazdiņa. “Arī ģeogrāfijas skolotāja Ingūna Rulle, ar kuru kopā braucam uz Vidzemes jauno ģeogrāfu skolu, ieteica aizsūtīt pieteikuma anketu. Kad uzzināju, ka esmu viena no skolēniem, kuru no daudzajiem pretendentiem uzaicināja uz pusfinālu, protams, bija gandarījums un reizē vēlme iegūt jaunu pieredzi.” Tieši pieredzes dēļ Estere Anna iesaka pamēģināt piedalīties erudīcijas spēlē arī citiem skolasbiedriem. “Protams, ir patīkami, apzinoties, ka atbildēts pareizi, bet man vienmēr svarīgākais bijis piedalīties, nevis uzvarēt.”

Estere kopā ar klasesbiedriem regulāri piedalās arī Smiltenes vidusskolas erudīcijas konkursā “Prāta piespēles”. 9.d klases komanda “Das Streicholzshächtelchen“ šobrīd 7.- 9.klašu komandu kopvērtējumā ir pirmajā vietā.

Jaunus faktus, kas būtiski erudīcijas konkursos, Estere uzzina no grāmatām, kā arī mācību stundās, Jauno ģeogrāfu skolā un kopā ar vecākiem ceļojot. Esterei jau no bērnības patīk šķirstīt enciklopēdijas. Vēl viņa labprāt lasa biogrāfijas, grāmatas par medicīnu un kriminālromānus, kuros visaizraujošākais ir sekot līdzi notikumu gaitai un censties uzminēt, kā viss atrisināsies…

Skolā Estere pēc septītās klases izvēlējās mācīties klasē ar dabaszinātņu un matemātikas novirzienu, jo šīs zināšanas būs vajadzīgas viņas nākotnes profesijā. Viņas mīļākie mācību priekšmeti ir bioloģija, ģeogrāfija, vēsture, literatūra, sociālās zinības un matemātika. Vēl gan domas var mainīties, bet šobrīd Estere plāno nākotni saistīt ar medicīnu.

Brīvajā laikā Estere dzied Smiltenes vidusskolas jauniešu korī “Lido”, aktīvi darbojas režisores Gitas Skadiņas vadītajā teātra pulciņā. Kā Estere atzina TV spēles “Gudrs, vēl gudrāks” sižetā: “Teātris man labāk palīdz sajust cilvēkus un apkārtējo vidi. Teātris ir labs veids, kā izkāpt no apzinīgā skolēna lomas. Manuprāt, teātris ir klātesošs jebkurā ikdienas situācijā.”

Estere ir absolvējusi Smiltenes Mūzikas skolas flautas klasi un spēlē Smiltenes kultūras centra pūtēju orķestrī “Smiltene”. Vēl viņai patīk cept kūkas un doties pastaigās ar ģimenes mīluli – sunīti.

Klasesbiedri augstu novērtē Esteres mērķtiecību, erudīto un inovatīvo domāšanu.

Klases audzinātāja Tatjana Vovere Esteri Annu raksturo kā ļoti enerģisku, atsaucīgu, neatlaidīgu un mērķtiecīgu meiteni, kura nebaidās no izaicinājumiem un nekad nepaliks malā, ja vajadzēs pārstāvēt klasi vai skolu. “Jūtot līdzi Esterei Annai “Gudrs, vēl gudrāks” filmēšanā, no sirds priecājos, cik viņa mierīgi tika galā ar stresa situācijām. Arī tad, ja kaut ko nezināja, noskurinājās un domāja atbildi uz nākamo jautājumu. Kopā ar klasesbiedriem visi ļoti lepojamies un priecājamies par Esteres panākumiem, dzīvesprieku un neizsīkstošo enerģiju.”

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva