Gatavojoties jaunajam mācību gadam Smiltenes vidusskolā

skola1

Skolēnu vasaras brīvdienām strauji tuvojoties noslēgumam, ikvienā ģimenē notiek gatavošanās nākamajam mācību gadam. Augusts ir darbīgs mēnesis arī Smiltenes vidusskolā.
Domājot par mūsu novada un pilsētas neatņemamu īpašību kopumu – droša, iekopta, latviska vide, kurā ir iespējama noturīga izaugsme un labklājība – par būtisku tā sastāvdaļu iezīmējama arī izglītības kvalitāte. Joma, kas pilnveidojama iekšējiem resursiem un vērsta uz sadarbību. Tā skolotāji profesionāli pilnveidojas tālākizglītības kursos, tiek plānots turpmākais darbs, starta pozīcijā – dažādi jauni projekti, kas sasaucas ar kompetenču pieeju izglītībā, rosinot skolēnus apgūtās zināšanas saistīt ar praktisku pieredzi. Tiek attīstīta arī starptautiskā sadarbība, piemēram, 2017./2018. gadā mūsu skolā mācības uzsāks 2 vidusskolēni no Itālijas un Taizemes, turpināsim arī starptautisko saikni, mūsu skolas jauniešiem dodoties gūt pieredzi ārvalstīs.
Jaunā mācību gada sākumā ikviens skolēns kopā ar klases audzinātāju un klases biedriem iepazīsies ar skolas iekšējās kārtības noteikumiem, kuru galvenie akcenti tiks pārrunāti arī vecāku sapulcēs. Noteikumu ievērošana ir pamats patīkamai skolas videi. Saudzēt apkārtni un paust pozitīvu attieksmi pret apkārtējiem ir solis pretī veiksmīgam izglītības apguves procesam.
Ļoti būtiski pirms Zinību dienas ģimenēs izrunāt jautājumus, kas saistīti ar bērnu drošību. Kā zināms, rudens ir laiks, kad skolēni mācību iestādē tiek instruēti dažādos cilvēkdrošības aspektos, to darot gan audzināšanas stundās, gan sadarbībā ar pašvaldības un valsts mēroga speciālistiem. Nav mazsvarīgi ģimenes lokā izrunāt visus iespējamos aspektus, kā bērns var parūpēties par sevi mājās, ceļā uz skolu, mācību iestādē un tās teritorijā, kā arī to, cik svarīgi ir nepalikt vienaldzīgam situācijās, kad apdraudēti ir līdzcilvēki, un būt atsaucīgam, meklējot palīdzību.
Aicinām pārdomāt ikviena skolēna ārējā tēla kultūras pilnveidošanu skolas ikdienā un svētkos, ievērojot nosacījumus, kas ietverti arī skolas iekšējās kārtības noteikumos. Tie paredz lietišķa apģērba vai skolēnu formas nēsāšanu. Lietišķo apģērbu vēlams piemērot krāsām, kas ietvertas skolēnu formās: balts un/ vai dzeltens, tumši zils vai melns (krāsu paraugus iespējams apskatīt mājas lapā www.skolasforma.lv).
Skola tāpat kā līdz šim arī nākamajā mācību gadā nodrošinās mācību grāmatas, darba burtnīcas, dienasgrāmatu un skolēna apliecību. Ar 1.klasei nepieciešamajiem individuālajiem mācību piederumiem aicinām iepazīties skolas mājas lapā svs.edu.lv. Citu klašu skolēniem kancelejas preces, apģērbs, apavi nodrošināmi atbilstoši mācību priekšmetiem.
Lai vecākiem sniegtu detalizētu informāciju par nākamo mācību gadu, augustā tiks organizētas vairākas sanāksmes.
sanaksmes
Par augusta aktualitātēm un Zinību dienas norisi sekojiet informācijai skolas mājas lapā svs.edu.lv un sociālajos kontos!

Smiltenes vidusskolas administrācija