Iedvesmojoties no “Vienīgās fotogrāfijas”

IMG-20221115-WA0018

Sesto klašu skolēni sociālo zinību un vēstures stundās patriotisma mēneša ietvaros rakstīja scenārijus Latvijas valsts proklamēšanas mirklim. Tajos darbojās un 1918. gada 18. novembra notikumus Rīgas pilsētas otrajā teātrī (tagad – Latvijas Nacionālais teātris) apsprieda reālas vēsturiskas personības – politiķi, vēlākie Latvijas Valsts prezidenti Kārlis Ulmanis un Gustavs Zemgals, fotogrāfs Vilis Rīdzenieks, kā arī vairākas citas, publiskajā telpā mazāk pieminētas personas. Piemēram, drēbniece, kura šuva leģendārajā Viļa Rīdzenieka fotogrāfijā iemūžināto Latvijas sarkanbaltsarkano karogu, u.c.

Teātra mākslas nodarbībās, iedvesmojoties no filmas “Vienīgā fotogrāfija”, tika gatavotas dekorācijas, lelles un iestudētas leļļu teātra izrādes.

Skolēnu darbu prezentācijas bija īsts notikums, kuru ar patīkamu gandarījumu un lepnumu par savējiem un viņu talantīgajiem skolasbiedriem izbaudīja ciemos atnākušās skolotājas – 6. c klases audzinātāja Inese Lipstoka un 6. a klases audzinātāja Regīna Melzoba.

Skolēnu darbus fotogrāfijās iemūžināja sociālo zinību un vēstures, teātra mākslas, kultūras un mākslas skolotāja Ilva Dūmiņa

Blog Attachment
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux