Iepazīstas ar dabas daudzveidību Mēru muižā

meru_muz

Mēru  muiža īpaša gan ar tās seno vēsturi un interesantajām ekspozīcijām, gan ar sakoptību un plašajām iespējām baudīt dabas skaistumu. 3.c klase,30.septembrī, izmantojot programmas “Latvijas skolas soma” piedāvāto iespēju, iepazinās ar muzeja ekspozīcijām “Smiltenes novada medicīnas vēsture un muzeja pirmsākumi” un “Koki visos gadalaikos”, kā arī muzejpedagoģes Līgas Krūmiņas vadībā piedalījās nodarbībā “Izmēri Mēru ozolu!”

Iepazīšanās ar muzeja ekspozīciju tika apvienota ar dažādās elpu aizraujošām aktivitātēm un asprātīgiem uzdevumiem. Tagad visi zina, kas ir dižkoks un latviešu tautas folklorā bieži pieminētās mērvienības: sprīdis, olekts un pēda.

“Man Mēru muižā patika lielais ozols,” stāsta Kārlis. “Vēl man patika mazo bērnu šūpulītis un būt kopā ar saviem klasesbiedriem. Ekskursija bija ļoti interesanta.” Elisam visvairāk paticis dižozols, medicīnas istaba un muižas bērni. “Jauka ekskursija,” priecājas Šarlote. “Man vislabāk patika medicīnas istaba. Tur bija visādi ārstniecības augi un instrumenti. Kad izaugšu liela, gribu būt daktere.”

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux