Ivars Eislers ( 12.02.1934 – 5. 05.2024)

eislers

5.maijā no šīs pasaules šķīries Smiltenes vidusskolas ilggadējais sporta skolotājs Ivars Eislers. Daudziem skolēniem tieši viņš kopā ar sievu Ilgu Eisleri ieaudzinājis mīlestību uz sportu.
Skolotājs Eislers Smiltenes vidusskolā strādāja no 20. gs. 50. gadu beigām līdz 70. gadu otrajai pusei. Viņa darba gados vidusskolā bija vienas no Latvijā spēcīgākajām vispārizglītojošo skolu volejbola un basketbola komandām. Iesaistoties skolēniem un skolotājiem, tika izveidots vidusskolas vieglatlētikas laukums un sarūpēts viss nepieciešamais sportošanai iekštelpās.
Tas bija laiks, kad vakaros skolā pēdējie kabinetus aizslēdza fizkultūras skolotāji. Jo apzinājās, ka fiziskās aktivitātes ir veselība. Skolēni pēc mācību stundām devās pie skolotāja Eislera, kurš brīvprātīgi un dāsni dalīdamies pieredzē un zināšanās, palīdzēja viņiem īstenot sportiskos sapņus. Ivars Eislers atbalstīja jauniešu izaugsmi visos sporta veidos.
Absolventi joprojām ar lielu mīļumu atceras viņa organizētās slēpošanas, vieglatlētikas un citas sacensības. Netika zaudēta neviena rajona vidusskolēnu spartakiāde. Arī skolēni, kas nemācījās sporta skolā, ar skolotāju Eisleru atbalstu startēja dažādās republikas izlasēs.
Absolventi par skolotāju Eisleru saka: “Viņš bija Skolotājs, kura vārdu vēlamies rakstīt ar lielo burtu. Ļoti sirsnīgs, mierīgs un atbalstošs. No sirds varam teikt, ka par viņu saglabājušās tikai vislabākās atmiņas.”
Paldies skolotājam Eisleram par skolēnu sportiskajai izaugsmei veltītajiem darba gadiem! Lai gaišs ceļš mūžībā!
Atvadīšanās no skolotāja – 10.maijā plkst.14.00 Smiltenes pilsētas kapos.