Izglītojoša nodarbība piekto klašu meitenēm

0-2

Smiltenes vidusskolas piekto klašu meitenes svētku telpā “TEpat” apmeklēja izglītojošu lekciju un praktisko nodarbību par veselīgu dzīvesveidu, personisko higiēnu un ķermeņa kopšanu. Paldies kosmētiķei Lienei Salmiņai, vizāžistei Paulai Lakinai, kā arī uzņēmuma vadītājai Signei Bokai par sirsnīgo uzņemšanu un jauko sadarbību!

“Visi pieņemam par pašsaprotamu, ka regulāri jāmazgājas pašiem un jātīra zobi, bet par sejas ādu nereti tiek aizmirsts. Rezultātā – dažādi iekaisumi un citas problēmas, kas var rasties gan, lietojot nepareizi izvēlētu kosmētiku, gan pēc tās lietošanas, nenotīrot sejas ādu,” informē kosmētiķe Liene Salmiņa.

Meitenes speciālistēm varēja uzdot jautājumus un uzzināja, kā pareizi kopt un mitrināt sejas ādu, bet nodarbības noslēgumā, ieklausoties vizāžistes Paulas Lakinas padomos, apguva prasmi pareizi lietot dekoratīvo kosmētiku.

“Mūsdienās viss notiek daudz ātrāk. Arī meiteņu interese par kosmētiku parādās reizēm jau desmit vienpadsmit gados. Tāpēc no sirds priecājamies par mammām un skolotājām, kurām rūp, lai meitenes zinātu, kā rūpēties par sevi, pirms radušās kādas problēmas,” atzīst svētku telpas “Tepat” vadītāja Signe Boka.

Speciālistes meitenēm neieteica aizrauties ar dekoratīvās kosmētikas lietošanu ikdienā, rekomendējot lielāku vērību pievērst sejas kopšanai, un parādīja, kā vēlamo efektu panākt ar minimāliem līdzekļiem arī tad, ja plānots doties uz svētkiem.

“Vēl ļoti svarīgi, lai meitenes zinātu, ka jebkurā brīdī kādam var prasīt padomu, līdz ar to novēršot nopietnāku problēmu rašanos,” saka Signe Boka.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Ilva Dūmiņa, Baiba Vahere