Jaunietis darba tirgū: pieredze un izglītība – kur ir balanss?

IMG_0271

31. janvārī 11. un 12. klašu skolēni piedalījās izglītības un karjeras portāla Prakse.lv organizētajā seminārā par profesijas un augstskolas izvēles iespējām.
Semināra mērķis bija izglītot vecāko klašu audzēkņus par nākotnes darba tirgus perspektīvām, kā arī palīdzēt izvēlēties sev piemērotu profesiju un augstākās izglītības iestādi, kur izvēlēto profesiju apgūt, pastāstīt par jaunākajiem projektiem, kas palīdz orientēties profesiju daudzveidībā, kā arī iepazīstināt jauniešus ar darbā pieņemšanas procesu.
Semināru vadītājs  Kristaps Bērziņš  pastāstīja jauniešiem par karjeras portāla Prakse.lv darbību un praktiskajām iespējām, iepazīstināja ar darba devēju studiju TOP 2017 (apskats un analīze par jaunākajiem rezultātiem un darba devēju viedokļiem saistībā ar augstskolām) un sniedza informācija par “Atvērto durvju” nedēļu uzņēmumos, kas notiks no 9. – 13. aprīlim.
Seminārā tika organizēta praktiska aktivitāte jauniešiem par darbā pieņemšanas procesu un ekspress darba intervijas izspēle, kurai sekoja diskusija par saistošākajiem jautājumiem attiecībā uz to, kā plānot karjeru, par darba devēju ieteikumiem, augstskolu izvēli un citiem jautājumiem, kas aktuāli.