Justīne Būce un Ralfs Drunka uzaicināti pārstāvēt Smiltenes un Valkas novadus Matemātikas Valsts 74.olipiādē

mat

No Smiltenes un Valkas novadu apvienības uz Matemātikas Valsts 74.olimpiādes 3. kārtu uzaicināti Smiltenes vidusskolas skolēni – 10.klases skolniece Justīne Būce un 9.b klases skolnieks Ralfs Drunka. Apsveicam, no sirds lepojamies un vēlam veiksmi olimpiādes noslēguma posmā, sacenšoties ar labākajiem rēķinātājiem no visas Latvijas!

Justīni olimpiādei sagatavoja matemātikas skolotāja Līga Zālīte, bet Ralfu – matemātikas skolotāja Sandra Pakule. Paldies viņām par jauniešu izaugsmē ieguldīto darbu!

Abiem dalībniekiem labie panākumi olimpiādē ir liels pārsteigums. Jo īpaši grūti bijuši pirmie uzdevumi. Taču gan Justīnei, gan Ralfam matemātikā visvairāk fascinē iespēja izaicināt sevi, palauzīt galvu, līdz izdodas atrast īsto atrisinājumu.

Justīne Smiltenes vidusskolā mācās jau no pirmās klases. Vidusskolā viņa padziļināti apgūst matemātiku, fiziku un angļu valodu, jo labas zināšanas tajos paver daudz iespēju turpmākajās izvēlēs. Brīvajā laikā Justīne dzied Smiltenes vidusskolas korī “Lido” un darbojas jauniešu pašpārvaldē. Šī ir jau septītā olimpiāde, kurā Justīne šajā mācību gadā piedalās. “Gatavošanās paver iespēju iegūt jaunas zināšanas un ir labs veids, kā pārliecināties, kurās jomās vēl jāpiestrādā,” atzīst Justīne, kura šogad vēl startējusi angļu valodas, matemātikas atklātajā olimpiādē, bioloģijas, ķīmijas, fizikas un ģeogrāfijas olimpiādēs.

Nesen Justīne skolā ar labiem panākumiem sarīkoja pirmo rubika kuba turnīru. “Biju jau domājusi, ka šā gada olimpiāžu maratons beidzies, bet tagad nāksies vēl mazliet pastrādāt,” smaida Justīne. “Pēc tam gan ļoti gribētos sarīkot vēl kādu rubika kuba turnīru.”

Ralfs Smiltenes vidusskolā mācās pirmo gadu. “Esmu no Alūksnes. Pēc astotās klases pārnācu uz Smiltenes vidusskolu, jo vēlējos spēlēt futbola klubā “Smiltene”,” stāsta Ralfs. Matemātika viņam labi padodas jau no pirmajām klasēm, tāpēc likumsakarīga bijusi izvēle mācīties klasē ar dabazinātņu novirzienu. “Skolā esmu iejuties labi. Visticamāk, pēc devītās klases turpināšu mācības vidusskolā. Kāda būs mana nākotnes profesija, pagaidām nezinu. Taču labas zināšanas dabazinātņu priekšmetos svarīgas daudzās daudzās jomās.”

Līdzīgi citiem sportistiem, Ralfam brīvā laika ir ļoti maz. Bez futbola viņam ir vēl arī otrs vaļasprieks – makšķerēšana. Bet šobrīd laika lielāko daļu aizņem mācības, gatavošanās matemātikas olimpiādei un futbols.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva