Karjeras dienas turpinās

PHOTelisa – kopija

10. oktobrī Cēsīs norisināsies Vidzemes reģiona skolu jauniešu diskusija par karjeras vadības prasmju nozīmi un izmantošanu savas karjeras plānošanā. Diskusijā piedalīsies īpaši viesi – Santa Anča(uzņēmēja un izdevniecības “Žurnāls Santa” līdzīpašniece) un Inese Zagorska (Vidzemes koncertzāles programmu direktore), kuras ar jauniešiem dalīsies savos pieredzes stāstos, atklās, kā izvēlējušās savu profesiju, un kā pilnveidojušas savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru. No Smiltenes vidusskolas diskusijā piedalīsies 12.b klases skolniece Elisa Laganovska un 9.b klases skolniece Ance Nata Pilsnibure.
Elisa Laganovska izvirzīta uz nacionālo konferenci “Mērķtiecīga karjeras attīstības atbalsta pilnveide izglītības iestādēs”, lai savu viedokli paustu  diskusijā “Jaunietis – karjeras attīstības atbalsta saņēmējs izglītības iestādē”.

 

10.oktobrī arī 9. klašu skolēni – interesenti kopā ar skolotāju Ilvu Dūmiņu devās iepazīt Smiltenes tehnikuma piedāvātās mācību programmas. Karjeras nedēļā skolēni, kuri potenciāli vēlas savu izglītību pēc 9.klases turpināt profesionālās ievirzes izglītības iestādē, devās iepazīties ar Smiltenes tehnikuma piedāvātajām mācību programmām. Caur praktisku darbošanos jauniešiem tika dota iespēja ielūkoties potenciālās nākotnes profesijas darba specifikā. Smiltenes vidusskolas devīto klašu interesenti labprāt izmēģināja tehnikuma jauniešu un skolotāju piedāvātās aktivitātes, kas palīdzēja apzināties savas tālākās izglītības virzienu. Paldies Smiltenes tehnikumam par sadarbību!  Skat. foto galeriju.

Cik gadus jāmācās, lai kļūtu par kapteini? Kā kuģa apkalpei jārīkojas uz kuģa vētras laikā? Cik ilgu laiku jūrnieki pavada okeānā? Kāda ir viņu ēdienkarte? Cik pelna kapteinis? Šie ir daži no jautājumiem, ko 10. oktobrī 6.a un 8.c klases skolēni uzdeva kuģa kapteiņa trešajam palīgam Ričardam Ciršam, kurš bija ieradies Smiltenē, lai pastāstītu par šo īpašo profesiju.
Skolēni uzzināja, ka šajā amatā bez augstākās matemātikas un angļu valodas zināšanām neiztikt. Noskaidroja, ka kuģa augstums sasniedz 16 stāvu mājas augstumu un ir apmēram 350 metrus garš. Ričards pastāstīja, cik atbildīgs ir šis amats, jo kuģa un tā kravas kopējā vērtība sasniedz vairākus simtus miljonu dolāru, bet vienlaikus šis ir arī ļoti labi apmaksāts darbs. Stāsts bija tik interesants un jautājumi – rosinoši, ka diskusijas negribēja rimties arī pēc zvana.
Sakām lielu paldies Ričardam par veltīto laiku un interesanto stāstu, kas iedvesmoja un mudināja aizdomāties par savu nākotnes profesiju.

Skolotāja A.Sorokina

  

10.oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros 10.klasēm un 11.klasēm bija tikšanās ar a/s Swedbankas pārstāvi Jāni Zaļumu, kurš stāstīja par galvenajiem bankas darbības virzieniem. Skolēni praktiski iejutās bankas darbinieka lomā, kur bija jāpieņem lēmums par vai pret kredīta izsniegšanu kredītņēmējam. Tika diskutēts, kuros gadījumos ir jāveido obligāti naudas uzkrājumi jeb “drošības spilvens” un protams, arī par profesijām, kuras nākotnē būs/nebūs nepieciešamas banku sistēmā.

Skolotāja E.Eglīte

10.oktobrī arī pie 12.b klases angļu valodas stundā viesojās skolas absolvente Daniela Vasiļjeva. Viņa iepazīstināja ar brīvprātīgā darba iespējām Eiropā un personīgo pieredzi strādājot aprūpes centrā Spānijā. Skolēnus interesēja pieteikšanās iespējas, vecuma ierobežojumi un projektu tēmu dažādība.

Skolotāja E.Babra

Pieredzes iegūšana karjeras nedēļas ietvaros zemnieku saimniecībā „Kalējiņi – 1”. 10. oktobrī mūsu, 6.d klase Karjeras nedēļas ietvaros viesojās Bilskas pagasta zemnieku saimniecībā „Kalējiņi – 1”. Šī saimniecība specializējas piena lopkopībā. Ļoti izsmeļoši un interesanti par to mums pastāstīja saimniecības vadītājs Kaspars Putrālis. Mēs iepazināmies ar apstākļiem, kādos fermā dzīvo govis, redzējām arī teliņus. Lielākais brīnums bija slaukšanas karuselis, uz kuru govis gaidīja rindā. Uzzinājām, ka lielākais izslaukums no govs ir 90 litri diennaktī. Redzējām arī to, kā gotiņai apstrādā nagus – taisa pedikīru . Apskatījām graudu glabātuvi, redzējām dažādas iekārtas, kas palīdz darbam.
Šis brauciens bija ļoti, ļoti aizraujošs, saimnieks Kaspars Putrālis stāstīja ļoti interesanti. Ekskursijas beigās mūs cienāja ar kliņģeri un tikko slauktu govs pienu. „Tik garšīgu pienu es savā mūžā nebiju dzērusi!” atzīst Jasmīna.

6.d klases skolnieces J.Pakalne un G.Gulbe

Savukārt 12. oktobrī, 6.d klases skolēni tikās ar ekonomisti, arī grāmatvedi un citu arodu pratēju Ilonu Krūmiņu, kura viņus ieveda sarežģītajā, bet reizē arī burvīgajā skaitļu pasaulē, rādot, cik liela nozīme dzīvē ir sekot savam sapnim, piepildīt nospraustos mērķus.
I. Krūmiņa uzsvēra, ka uz savu mērķi ir jātiecas jau tagad, nepalaižot garām katram skolēnam doto iespēju. Viņa mācīja, cik svarīgs ir precīzs darbs, ja vēlies rakstīt kādu projektu. Tāpat ļoti atbildīga ir arī grāmatveža specialitāte, kurā, rakstot atskaites, ir jābūt ļoti labām matemātikas zināšanām.
Šādas karjeras dienas skolēniem noteikti ir nepieciešamas, jo tās palīdz ieraudzīt, ka tas, ko tu dari no sirds jau bērnībā, dzīvē tev lieti noderēs.

Audzinātāja R.Melzoba

 

8.c klases skolēni Karjeras nedēļā iepazina radiologa profesiju.

Audzinātāja M.Konstante

   

10.oktobrī 7.d klase devās pārgājienā uz SIA “Artex Latvia” ražotni, lai iepazītos ar darba specifiku, profesijām kādas nepieciešamas, lai strādātu šajā ražotnē. Paldies Initai Āķei, Maritai Bērziņai par sirsnīgu sagaidīšanu, ekskursiju pa ražotni, interesanto stāstījumu.

Audzinātāja V.Rācene

10.oktobrī divi mūsu skolas skolēni devās uz Gulbeni, lai iepazītu izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē. Skolēniem ļoti pozitīvu iespaidu atstāja Rīgas Stradiņa universitātes informācija par studiju iespējām un norisi. Tika gūts arī ieskats Gulbenes un Balvu slimnīcu apvienības darba specifikā un neatliekamās medicīniskās palīdzības ikdienā.

Skolotāja I.Deigele

    

3.d klases skolēni Karjeras nedēļas laikā uzzināja daudz jauna pa futbola trenera, šuvēja un friziera profesijām! Paldies sakām futbola trenerim un futbola kluba “Smiltene/BJSS” pirmās līgas spēlētājam Reinholdam Klotam, frizierei Līgai Veigulei un SIA “Artex Latvia” darbiniecei Maritai Bērziņai.

Audzinātāja Līga Osma

3.c klases skolēni šodien, Karjeras dienu ietvaros , devās ekskursijā uz SIA “Kalves”, galdniecības uzņēmumu “Nemiers Plus”, Bilskas pagastā, kur saimnieko Kristapa Paškova tētis Andrejs Paškovs, kas specializējies biškopības inventāra ražošanā. Ekskursijas laikā iepazināmies ar darbu galdniecībā, kur, izrādās, ražo ne tikai biškopības inventāru, bet arī mēbeles un citas koka lietas pēc pasūtījuma.

Audzinātāja Maija Cinkus

12.oktobrī 10.a klases skolēni Karjeras nedēļas ietvaros devās uz SIA “DENTA PLUS” iepazīt zobu tehniķa profesiju. Skolēni ieinteresēti klausījās Esteres tēta A.Žēbina stāstījumu. Atbildēt uz skolēnu jautājumiem palīdzēja arī J.Žēbins. Jaunieši arī paši mēģināja izveidot ģipša modelīti.

Audzinātāja I.Sīmane

      

Noslēdzot Karjeras nedēļu 2.a klases mazie pavāri un konditori kopā ar Mika tēti skolā gatavoja sev našķus. Sadarbību turpināsim ap Ziemassvētkiem. Paldies!

Audzinātāja V.Sokolova

7.b klase Karjeras nedēļā tikās ar Lauras Āboliņas tēti – Valkas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku Armandu Āboliņu. Skolēni uzzināja, kā Lauras tētis nokļuvis šajā profesijā, kādas šobrīd ir iespējas skolēniem pašiem apgūt policista profesiju un kādi ir tieši kriminālpolicista darba uzdevumi un pienākumi. Lauras tētis diskutēja un pievērsa skolēnu uzmanību arī jautājumam par atbildīgu sociālo tīklu lietošanu. Policijas profesijas pārstāvim katru dienu ir jābūt gatavam neierastām situācijām un atbildīgai rīcībai. Skolēni ar interesi aplūkoja profesijai nepieciešamo ikdienas ekipējumu. Paldies Lauras tētim par interesanto tikšanos.

Audzinātāja J.Vīksna

3.a klasē Karjeras dienās viesojās Džīnas mamma – uzņēmēja  Evita Ozoliņa – Brence. Džīnas mamma stāstīja par savu darbu, ieintersēja skolēnus par friziera darbu. Bērni arī iejutās friziera lomā.

Audzinātāja E.Stirģele

5.b gatavi apgūt piensaimnieka un konditora profesijas! Mums tas sagādā prieku!

Audzinātāja S.Platpīre

     

8.oktobrī 6.c klasei bija tikšanās ar Dabas aizsardzības departamenta direktori Gitu Strodi. Karjeras nedēļas ietvaros skolēni tikās ar departamenta direktori, kura pēc profesijas ir biologs. Gita interesanti stāstīja par savu darbu, par  eksotisko dzīvnieku ievešanas un izvešanas noteikumiem. Demonstrēja dažādus konfiscētos suvenīrus, kuri bija izgatavoti no dzīvnieku ādas un dažādām to ķermeņa daļām.

Audzinātāja Ā.Veitmane

      

Pie 1.a klases skolēniem ciemojās Nikolasa Freimaņa mamma Baiba. Tikšanās notika karjeras nedēļas ietvaros. Viņa iepazīstināja bērnus ar friziera profesiju. Bērni aizrautīgi klausījās frizieres stāstījumā par to, kā viņa apguvusi savas profesijas gudrības. Uzzināja, ka cilvēkiem ar tumšiem matiem uz galvas ir 100000 matu, bet blondajiem – 150000. Iepazina mata augšanas īpatnības. Izrādās, ka matiņš aug no sīpoliņa…  Pēc stāstījuma sākās skaistuma kopšanas procedūras – meitenēm tika veidotas lokas, bet zēniem veidotas frizūras ar želejas palīdzību. Protams neiztika bez dāvanām. Nikolasa mamma bija sarūpējusi dāvanas ikvienam klases skolēnam – dušas želejas un šampūnu paraudziņus, domātus tieši bērniem. Pēc nodarbības noskaidrojās, ka visi pirmklasnieki gribētu būt frizieri. Paldies Nikolasa mammai par atsaucību!

Audzinātāja A.Alksne

Paldies Eduarda tētim Andrim Vilkastam par saturīgu un pārdomātu stāstījumu par to, kā sasniegt mērķus un kā tos īstenot. Mēs saņēmām jaukas dāvanas – pildspalvas ar firma logo un traktoru modeļus ar uzdevumu – salīmē! Tā bija ļoti jauka audzināšanas stunda!

Audzinātāja D. Kokarēviča

Karjeras nedēļas ietvaros 7.a klases skolēni apmeklēja Smiltenes domi un iepazinās ar tās administrācijas darbu.
Skolēni grupiņās iepazinās ar gandrīz visām domē esošajām nodaļām, tikās ar to darbiniekiem un uzzināja galvenos uzdevumus, kas jāveic šo nodaļu darbiniekiem, kāda izglītība nepieciešama, lai strādātu šādu darbu.
Skolēni bija patiesi priecīgi uzzinot, kādi tikai nav pienākumi jāpilda visiem šiem darbiniekiem.
Sarunas katrā nodaļā izvērtās aizraujošas, skolēni uzzināja, ko dara sociālais darbinieks, kam darbs ir ar cilvēkiem un kam vispatīkamākais darbā ir redzēt cilvēkus laimīgus un dzirdēt laimīgos stāstus. Jauniešiem bija interesanti dzirdēt, ko dara dzimtsaraksta darbinieki, ko dara klientu apkalpošanas nodaļā, attīstības un plānošanas nodaļā un citās.
Tas bija ļoti vērtīgs pasākums, kurā skolēni uzzināja daudzas specifiskas lietas. Varbūt tas noderēs viņu nākotnes profesijas izvēlē.
Visinteresantākais bija pašiem izmēģināt balsošanas pultis Domes priekšsēdētāja vietnieka Aigara Veldres vadībā sēžu telpā.

Audzinātāja I.Lipstoka

 

 

 

Blog Attachment
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux