KiVa programmas apmācības

KiVa

“Vienaudžu pāridarījumu un bulinga izplatība Latvijas skolu vidē ir lielāka nekā jebkurā citā Eiropas Savienības valstī – trešā daļa skolēnu vismaz pāris reižu mēnesī ir cietuši no vardarbības skolā, liecina OECD dati. Piedāvājot vienotu rīcības plānu, lai mazinātu un novērstu pāridarījumu izplatību, Valsts kanceleja sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti uzsākusi KiVa ieviešanu Latvijas skolās.”
2023./24. mācību gadā Smiltenes vidusskola uzsāks īstenot KiVa programmu, aktīvi iesaistot skolēnus, pedagogus, skolas darbiniekus un vecākus. Šodien notika skolas pedagogu apmācības, kuru laikā tika apkopoti atbalsta mehānismi, ar kuru palīdzību skolotāji var palīdzēt skolēniem sarežģītās dzīves situācijās. Programmas apmācības pedagogiem vadīja KiVa trenere Agne Berga.
Skolotāji iepazinās ar KiVas programmas ieviešanas gaitu un citu valstu pieredzi, kā arī ar iepriekšējā mācību gadā veiktās aptaujas rezultātiem, kuru apkopojumu varēs izpētīt arī vecāki rudens klašu sapulcēs.
Izvērstāka informācija par KiVa un tās ieviešanu skolās –
https://www.mk.gov.lv/lv/programma-kiva..

Iveta Krūmiņa

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux