Labo darbu mēneša tradīcija noteikti tiks turpināta!

1

Smiltenes vidusskolas skolēnu Labo darbu stāsts, tāpat kā šis gads, tuvojas noslēgumam. Taču piedzīvotā bērnu, senioru un arī četrkājaino draugu pateicība, sirdssiltās tikšanās kā dāvinātājus, tā dāvanu saņēmējus sildīs vēl ilgi. Labo darbu mēneša tradīciju noteikti turpināsim arī jaunajā gadā.
2.b klases skolēni kopā ar audzinātāju Sanitu Ceriņu cepa un dekorēja piparkūkas, ko kopā ar apsveikumiem nogādāja SIA “Mazsalacas slimnīca” paliatīvās aprūpes nodaļas pacientiem. Evas Pāvulas mamma senioriem sarūpēja saldus našķus. Taču pāri visam bija vēlēšanās nodaļas pacientiem uzdāvināt mazliet prieka, ļaut viņiem visiem justies mīlētiem un vajadzīgiem.
8.a klase kopā ar audzinātāju Sanitu Cīruli palīdzēja saiņot Smiltenes pūra lādes rokdarbnieču darbus priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem. Māmiņas, kuras saņem Sirds Siltuma darbnīcas dāvanas, allaž ir ļoti pateicīgas, jo parasti, gaidot mazulīti, tiek sarūpētas lielāka izmēra drēbītes. Pāragri dzimis bērniņš vecākiem prasa īpaši daudz rūpes, tāpēc ar lielu mīlestību adītās un iesaiņotās drēbītes ir viena no skaistākajām dāvanām, ko šādā brīdī var jaunajai ģimenei pasniegt.
11.klase kopā ar audzinātājām Ilmu Reimani un Ivetu Šmulāni uzdāvināja Cēsu dzīvnieku patversmei zooveikala dāvanu karti, lai darbinieki varētu iegādāties četrkājainajiem mīluļiem šobrīd visnepieciešamāko. Dāvanu karti, kā arī Palsmanes pamatskolā saziedoto naudiņu kopā ar daudz laba vēlējumiem dzīvniekiem un cilvēkiem, kuri par viņiem rūpējas, uz Cēsīm aizveda Smiltenes vidusskolas jaunais skolotājs Varis Kondratjevs.
4.c klase sadarbībā ar audzinātāju Regīnu Zariņu jau ceturto gadu zīmēja apsveikumus Smiltenes ilgstošās sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļas senioriem. Bērni šoziem, uzzinot, ka nodaļā atrodas 63 seniori, uzaicināja apsveikumu gatavošanā iesaistīties arī citu klašu skolēnus. Skolotāja Sigita Zariņa dāvanu skaisti noformēja un 4. c klases skolēni tos pirms svētkiem aiznesa senioriem.
10.klase, audzinātājas Aigas Sorokinas iedvesmoti, ziedoja grāmatas, galda spēles un Jāņa Rozes grāmatnīcas dāvanu karti SOS Bērnu ciematam Valmierā. Tās ir lietas, kuras minētajos bērnu ciematos tiek gaidītas visvairāk. Spēles un grāmatas ģimenēm paver iespēju interesanti un lietderīgi pavadīt kopā brīvo laiku. Kā raksta mūsu izcilā rakstniece Zenta Mauriņa “ No visiem pasaules brīnumiem visbrīnišķīgākā ir grāmata.”
Paldies skolēniem, kuri daudz dažādiem notikumiem bagātajā pirmssvētku laikā izbrīvēja laiku, lai dāsni dalītos mīlestībā un labestībā ar tiem, kuriem tā nepieciešama visvairāk! Vissirsnīgākais paldies arī vecākiem un skolotājiem, kuri iedvesmoja skolēnus labajiem darbiem, kā arī ar lielu mīlestību un rūpēm palīdzēja to īstenošanā!

No sirds priecājamies par iespēju iepazīt visas jaukās ukraiņu ģimenes, taču tajā pašā laikā varam vien nojaust, kā jūtas ikviens, kuram jāsagaida svētki tālu no mājām, raizēs par dzimtenē palikušiem tuviniekiem… To ļoti labi zina arī Smiltenes un Palsmanes izglītības iestādēs strādājošā ukraiņu psiholoģe Natālija Juščenko. Pirms Ziemassvētkiem viņa sadarbībā ar Smiltenes novada Bērnu un ģimeņu atbalsta centru, fonda “Saules kalns” vadītāju Ļubovu Ņikiforovu sarīkoja Ziemassvētku pasākumu ukraiņu ģimenēm no Brantiem, Smiltenes, Palsmanes un Gaujienas. Viņas labās ieceres īstenošanā atbalstīja Smiltenes vidusskolas direktores vietniece Inese Raiskuma un pensionētā skolotāja Alda Miķe, kura katram bērniņam svētkos uzdāvināja pašas meistarotu rūķīti. Mazas, sirdssiltas dāvaniņas bija sarūpējusi arī Inese Raiskuma.

Savukārt 9. c klase kopā ar audzinātāju Līgu Kaupi Labo darbu mēnesī izlēma piedalīties ierakuma sveču gatavošanā, lai ar savu artavu padarītu gaišāku un siltāku Ukrainas aizstāvju ikdienu. “Cerams, ka iededzot mūsu sagatavotās sveces, viņi sajutīs mūsu labās domas un atbalstu brīvības nosargāšanā,” raksta skolotāja Līga Kaupe.

Lai visi mūsu laba vēlējumi sasniedz ikviena ukraiņa sirdi – gan ārpus dzimtenes, gan Ukrainā! Lai viņu valstī iespējami ātrāk iestājas miers! Ikviens cilvēks šajā pasaulē ir pelnījis dzīvot mierā un mīlestībā.