Lasīšana kopā ar suni

20171128_105328

28. un 29. novembrī skolas bibliotēkā notika neparastas nodarbības – lasīšana kopā ar suni. No Valmieras bērnu bibliotēkas Smiltenes vidusskolā ciemojās bibliotekāre Līga Bujāne un viņas uzticamā palīdze Zum – Zum. Bibliotekāre stāstīja bērniem par kanisterapiju. Tā ir ārstēšanās ar sunīšu palīdzību. Bērni uzzināja, ka kanisterapijas suņi ir speciāli apmācīti un katru gadu kārto eksāmenu, lai drīkstētu strādāt ar bērniem. Arī suņa saimniekiem ir jākārto eksāmens. Ar Zum – Zum iepazinās un sadraudzējās 3. un 4. klašu, kā arī 5. un 6. klašu skolēni Rīgas ielā, Dakteru ielā un Dārza ielā. Šoreiz uz tikšanos tika aicināti kautrīgākie lasītāji, kam burvīgā ņūfaundlendu šķirnes kucīte palīdzēja justies brīvāk un parādīt savu lasītprasmi. Nodarbībās bērni piedalījās interesantās aktivitātēs – minēja grāmatu nosaukumus un autorus, lasīja fragmentus no šo autoru darbiem, un pat izmēģināja pirmās iemaņas suņa dresēšanā. Pats jaukākais, ka ikviens bibliotēkā jutās droši, labi un priecīgi. Noslēgumā drīkstēja arī paglaudīt un samīļot suni, kā arī par piemiņu nofotografēties.
Prieku un pozitīvas emocijas suns izraisīja arī citu klašu skolēnos un skolotājos, kā arī citos skolas darbiniekos, jo ikvienā sejā atplauka smaids, ieraugot skolā Zum-Zum. Liels paldies ciemiņiem. Gaidīsim ciemos atkal citreiz un līdz tam – lasīsim grāmatas priekšā saviem mājdzīvniekiem.

Skolas bibliotēkas vadītāja Inguna Kudlāne