Latvijas skolēnu 48. zinātniskās pētniecības darbu konference

skola_pavasari
26. aprīlī tiešsaistē notika Latvijas skolēnu 48. zinātniskās pētniecības darbu konferences 2. (reģionālā) posma 2.kārta. Tajā tika uzaicināti aizstāvēt savus darbus arī pieci Smiltenes vidusskolas skolēni.
Kristers Lārmanis un Regnārs Tamms prezentēja zinātniski pētniecisko darbu inženierzinātnēs un tehnoloģijās – “Ūdeņraža iegūšanas tehnoloģiju salīdzinājums – elektrolīze, hidrolīze, fotolīze”. Darba vadītājs – skolotājs Andrejs Miķis.
Arī Una Gaine un Marta Kulberga pārstāvēja inženierzinātņu un tehnoloģiju jomu. Viņu darba temats – “Fotohromā itrija oksihidrīda pārklājuma adhēzijas un termiskās stabilitātes pētījums pielietošanai viedajos logos. Darba vadītājs – skolotājs Andrejs Miķis.
Rihards Mazjānis prezentēja pētījumu dabaszinātnēs – “Lietotne reakcijas laika trenēšanai “ReactTime”. Darba vadītājs – skolotājs Mārtiņš Bērziņš.
Eduarda Dāvja Putrāļa darbs tika veltīts lauksaimniecībai, meža un veterinārajām zinātnēm. Tā temats – “Sausnas sagremojamības un kopproteīna ietekme uz piena izslaukumu”. Darba vadītāja – skolotāja Tīna Diena Kukurīte.
Sindija Jirgensone prezentēja pētījumu medicīnas un veselības zinātnēs “Krūts vēža izplatība Latvijā un sieviešu informētība par šo slimību”. Darba vadītāja – skolotāja Inga Zariņa.
Paldies visiem skolēniem par ieguldīto darbu un skolas pārstāvēšanu reģionā! Paldies skolotājiem, kuri jauniešus atbalstīja un palīdzēja sagatavot labus pētījumus!
Foto: Jānis Ūdris