Līdz 15.martam – izlietoto bateriju vākšanas kampaņa

baterijas

“Vienīgais veids, kā uzlabot vides kvalitāti, ir ja iesaistīsies visi,” raksta izcilais komponists Ričards Rodžers. Smiltenes vidusskolas skolēni vairākus gadus bijuši vieni no čaklākajiem izlietoto bateriju vācējiem Vidzemes reģionā. Arī šogad līdz 15. martam skolā norisinās izlietoto bateriju vākšanas kampaņa, kurā aicinām piedalīties visu klašu skolēnus.

Čaklākos aktīvistus gaida pārsteiguma balvas. Taču visvisskaistākā balva ir tā, ka, iesaistoties šajā akcijā, saudzēja savu planētu un vidi, jo baterijas un akumulatori satur virkni bīstamu vielu: svinu, kadmiju, dzīvsudrabu u.c. Izmetot tos kopā ar sadzīves atkritumiem, dažādu ārējo faktoru iedarbības rezultātā, metālu savienojumi var sākt sadalīties un tad kaitīgās vielas nonāk augsnē, gruntsūdeņos un vēlāk – cilvēka organismā.

Izvērstāka informācija par bateriju vākšanas kampaņu pie klašu audzinātājiem.

Baiba Vahere