Mācāmies cienīt un lepoties ar savu valsti!

krievu_val

Latvijas simtgades tuvošanās nevienu no mūsu valsts iedzīvotājiem neatstāj vienaldzīgu,tomēr katru tā ietekmē citādi. Ikviens no mums savā sirdī sajūt gandarījumu un lepnumu, redzot zilas dzimtās zemes debesis, sakoptus laukus, dzidri burboļojošus strautus, upes un ezerus, priecīgas putnus dziesmas, kā arī „augam” lielas un mazas pilsētas. Un visbeidzot, mūsu Baltijas jūra ar priežu rūgteno smaržu un dzintara gabaliņiem liedagā! Tāda ir mūsu Latvija – maza, stipra, skaista un notikumiem bagāta valsts!
Lai apliecinātu savu piederību Latvijai un prastu par to pastāstīt viesiem, Smiltenes novada vidusskolas klasēs no 2.līdz 17. novembrim norisinājās patriotisko izjūtu vadītais svešvalodu konkurss “Manai Latvijai”. Galvenais darbu mērķis bija – atspoguļot Latvijas vārda nozīmi gan pasaules kontekstā, gan katra paša dzīvē.
10. – 12. klašu skolēni dzejas, stāstu, miniatūru, eseju veidā dalījās savās izjūtās, stāstot par valsti, dzimto vietu, kurā dzīvo, kā arī nosauca cilvēkus, minēja svētkus un tradīcijas, kuri nozīmīgi mums visiem kopā. Manuprāt, skolēni visobjektīvāk un patiesāk spēj izvērtēt savu piederību un mīlestību pret dzimto zemi.
Apkopojot konkursa rezultātus krievu valodā, vislabāk veicās Artūram Hļebņikovam un Jānim Aivim Ceriņam 10. klašu grupā, Grietai Stīpniecei 11. klašu grupā, Unai Bērziņai un Laurai Rubenei 12. klašu grupā  -Smiltenes vidusskola un Katrīnai Platanovai Smiltenes Tehnikums. Angļu valodā – Miķelim Lapiņam, Beātei Velpei, Samantai Fiļimonovai un Tomasam Ozolam, vācu valodā Miķelim Lapiņam un Līgai Gavarei. Latvija patiesi ir mūsu un tās viesu apbrīnas vērta. Mēs visi esam Latvijas bagātība un Latvija ir mūsējā!

Una Bērziņa 12. klase