Mākslas dienas Smiltenes vidusskolā

DSC04418

Lai mācību gada izskaņu padarītu krāsaināku, maija beigās Smiltenes vidusskolā tika atzīmētas Mākslas dienas. 7.-12. klašu skolēni tika ierauti mākslas virpulī, katrs varēja izpaust sevi kādā no mākslu jomām. Papīra plastikas tehnikā tika gatavotas galvassegas Latvijā populāriem sportistiem, māksliniekiem vai politiķiem. Izrādījās, ka septītklasnieku populārākie cilvēki mūsu valstī ir basketbolists Kristaps Porziņģis un māksliniece Elita Patmalniece. Astoto klašu skolēni veidoja “Medaļu koku”, kas veltīts mūsu valsts simtgadei, bet meitenes piedalījās vides objekta “Zīmuļi” tapšanā, kuru var aplūkot pie Smiltenes vidusskolas ēkas Dakteru ielā 27.
Otrdienas pievakarē skolas “Zaļajā klasē” pulcējās vidusskolēni un skolotāji, lai vakara klusumā klausītos mūziku, dzeju, baudītu teātra pulciņa sagatavoto priekšnesumu un aplūkotu skolas jauno mākslinieku darbu izstādi. Dzestrajā maija vakarā rokas sildīja līdzi paņemtā “Mīļkrūzīte” ar smaržojošo piparmētru tēju, bet sirdis sildīja un jauniešus iedrošināja “ X Faktora” uzvarētājs Artūrs Gruzdiņš. Mākslinieks dalījās atmiņās par savu ceļa gājumu no Rūjienas mūzikas skolas līdz “X Faktora” skatuvei. Viņš iedrošināja jauniešus dzīvē izvēlēties darīt to, kas pašam patīk. Stāsti mijās ar dziesmām, kuras ir viņa radošās darbības iedvesmas avots un ar dziesmām, kas nesušas uzvaru šovā. Pasākums notika projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Pēc dziedātāja aizraujošā un pozitīvā stāsta, vakaru turpināja jaunieši, rādot savus talantus. Tika dziedāts gan dažādos sastāvos, gan visiem kopā. Jaunie autori lasīja savu dzeju un izpildīja savas dziesmas. Vakara klusumu satricināja 10. klases puišu pūšamo instrumentu (eifonijs un tuba) trio spēlētie skaņdarbi. Lielu smieklu devu pasākumā ienesa radošie jaunieši no teātra pulciņa. Bet visiem ļauties vienotā dziesmā mūs aicināja ģitāristu pulciņa meitenes.
Pasākuma noslēgumā jaunieši bija iedvesmoti un ļāvās arī rotaļām un dziesmām, tās pieskandināja skolas pagalmu.
Radošs, pozitīvs un iedvesmojošs vakars maija izskaņā Smiltenes vidusskolā, cerams, aizvedīs pie ikgadēja pasākuma, tāds bija jauniešu novēlējums pasākuma organizatoriem.

Blog Attachment
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux