Mazajos Dziesmusvētkiem Grundzālē ar pašu komponētām un sacerētām dziesmām

3

25.maijā Grundzālē notika Smiltenes novada 1. – 6. klašu dziedošo kolektīvu koncerts “Skani cauri gadalaikiem”, kurā piedalījās arī Smiltenes vidusskolas dziedošie kolektīvi – 1. klašu koris, 2. – 3. klašu koris (abu kolektīvu diriģente Eva Uldriķe, koncertmeistare Inguna Balode), kā arī 4. klašu meiteņu ansamblis (vadītāja Solvita Posse, koncertmeistare Inga Strazdiņa). 350 dziedošajiem Smiltenes novada bērniem dažādos gadalaikos krāsas palīdzēja atrast Rūķis, kura lomā iejutās mūzikas skolotāja Līga Osma.

Zīmīgi, ka šoreiz visu skolēnu kolektīvu izpildīto dziesmu komponisti bija Smiltenes novada bijušie un esošie mūzikas skolotāji. “Rīta dziesmas”, “Krēslu dziesmas” un “Miega Miķa” komponiste ir Smiltenes vidusskolas mūzikas skolotāja Eva Uldriķe, bet “Rīta dziesmas” vārdu autore – latviešu valodas un literatūras skolotāja Regīna Melzoba. Abas skolotājas vieno vairākus gadus ilga radošā sadarbība, kas vainagojusies ar daudzām skaistām dziesmām. Visbiežāk to adresāts ir bērni un ikviens, kuram tuva bērnības pasaule ar tai raksturīgajām rotaļām, spēlēm un mīļumu.

Smiltenes vidusskolas pirmsskolas un sākumskolas pasākumos skolotāja Eva Uldriķe bieži darbojas radošajā tandēmā ar otru mūzikas skolotāju – Līgu Osmu. Abām iejūtoties visdažādākajās, bērniem tuvās lomās, jautri aizvadīti daudzi svētki. Tajos viss notiek rotaļīgi viegli, atraisot bērnos prieku, labestību un draiskulību, kas tik ļoti piestāv bērnībai.

Skolotājai Evai Uldriķei jaunas dziesmas neatnes Mūza. Lielajā skrējienā starp māju un darbu viņai nav laika gaidīt īpašu iedvesmu. Taču bieži vien ir tā, ka priekšā pasākums, kuram pietrūkst atbilstošas dziesmas. Un pat tad, ja jāgatavojas gadskārtu svētkiem, kuriem dziesmas ir, skolotājai tajos gribas ienest jaunas krāsas un skaņas. Tad viņa kādu brīdi visus citus darbus pabīda maliņā, sēžas pie klavierēm un nākamajā Smiltenes vidusskolas pasākumā skan jauna dziesma. Visi gaidām, kad skolotājai kādreiz būs laiks un iespēja tās apkopot un izdot vienā skaistā grāmatā.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva