Mēs skolā un ārpus skolas

img_5193

Vairākas sākumskolas klases šajā mācību gadā ir savā jaunajā mājvietā Dakteru ielā 27. “Jūtamies labi un priecājamies par lielajām, plašajām un gaišajām klašu telpām. Katrā klasē ir dators un projektors, kas palīdz veidot interesantāku, radošāku mācību procesu. Pakāpeniski cenšamies jaunajā vidē ap sevi radīt harmonisku gaisotni.”

Oktobra un novembra mēnesī klases devās mācību ekskursijās. 2.d un 2.e klases skolēni apmeklēja Raunas cepli, kur tika iepazīstināti, kā māls, kas nonāk ceplī, tiek izveidots par skaistām vāzēm, traukiem, puķu podiem u.c. Māla ceļš līdz izveidotajam priekšmetam ir garš un interesants. Pēc viesošanās Raunas ceplī skolēni devās uz pašu Raunu, kur apmeklēja uzņēmumu „Latvijas ķiploks”. Tur bērni un audzinātājas uzzināja, cik gadus jau cilvēce pazīst ķiplokus un kā veiksmīgi var izveidot biznesu. Uzņēmumā tiek gatavota plaša sortimenta produkcija no Latvijā audzētiem ķiplokiem: ķiploku granulas, ķiploku – ingvera tēja, pat 6 dažādu veidu konfektes (ķiploku – zemeņu, ķiploku – upeņu u.c.). Ekskursijā sākumskolēni iepazina Latvijas garšu, krāsu un smaržu. Savukārt 3.a un 3.b klases skolēni brauca uz Cēsīm. Tur zinātnes centrā „ZINOO” tika pavadītas trīs aizraujošas stundas. Skolēni paši varēja pārbaudīt, kā darbojas elektrība, kas ir līdzsvars, vai skaņu var redzēt, un citas brīnumainas lietas, kas ikdienā ir ap mums. Laiks paskrēja nemanot, un nemaz negribējās doties prom. Pēc tam bērni brauca aplūkot jauno Cēsu koncertzāli. Gide laipni iepazīstināja ar brīnišķīgām telpām, skolēni uzzināja, ka kinoteātrī ir „Mersedesa” sēdekļi, apskatīja lielo zāli, kas vēl smaržo pēc koka, jo visa apdare ir no šī materiāla. Tika pavadīta notikumiem bagāta diena, un skolēni uzzināja daudz jauna. „ZINOO” centru Cēsīs apmeklēja arī 4.d un 4.c klašu kolektīvi. Skolēni pilnveidoja interesi par zinātnes tehnoloģijām, varēja eksperimentēt, būvēt, pārbaudīt, kā darbojas elektrība. Visiem ļoti patika, jo vienkāršā, radošā veidā ekskursijas dalībnieki tika iepazīstināti ar apkārtējā vidē sastopamām parādībām un procesiem.

Sagaidot Latvijas 98.dzimšanas dienu, klasēs tika rīkots glītrakstīšanas konkurss „Es rakstu glīti Latvijai!”. Labākie skolēni no katras klases tika apbalvoti ar diplomiem. 2.d klasē 1.vieta Esterei Annai Strazdiņai, 2.vieta Emīlijai Annai Kalniņai, 3.vieta Fēliksam Kurguzam. 3.b klasē 1. vieta Patrīcijai Melecei, 2.vieta Valērijai Čuhnovai, 3.vieta Paulai Šmulānei. 4.c klasē 1.vieta Alisei Brikmanei un Kārlim Stūrmanim,  2.vieta Armandam  Mellim, 3.vieta Ģirtam Vesmanim, Danielam Krumholcam. 4.d klasē 1.vieta Jasmīnai Pakalnei, 2.vieta Gabrielai Gulbei, 3.vieta Samantai Zariņai un Renāram Balodim.

Šobrīd skolēni turpina aktīvi iesaistīties mācību procesā, jo pavisam drīz pirmais mācību semestris būs noslēdzies, un gada nogalē visi kopīgi atskatīsimies uz paveiktajiem darbiem. Gaidām Ziemassvētkus, ticam, ka tie būs balti, gaiši, un priecīgi.

Sākumskolas skolotājas