Mūsu vidusskolēni izvirzīti dalībai Valsts ZPD konferencē

DSC_1492

28.februārī Smiltenes vidusskolas skolēni Elīza Daktere, Marta Rabāce, Ance Marta Zvejniece, Marta Dūle, Kristaps Kažuro, Anna Estere Baranovska, Eva Elīza Leikarte, Kristīne Būce un Jānis Kubuliņš pārstāvēja Smiltenes novadu Vidzemes reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencē Valmierā.

Elīza Daktere un Marta Rabāce (darba vadītāja skolotāja Anna Lavrinoviča) prezentēja pētījumu “Dažādās augsnēs ievāktā parastā biškrēsliņa fenola savienojumu kvantitatīvā analīze.” Viņu darbs tika novērtēts ar 1.pakāpes diplomu.
Ances Martas Zvejnieces un Martas Dūles pētījums – “Vēža šūnu “woundhealing” process prostatas vēža šūnās atkarībā no augos sastopamās vielas – sulforafāna – koncentrācijas barotnē.” Darbu vadīja skolotāja Lāsma Rābante. Jaunietes par šo pētījumu ieguva 2.pakāpes diplomu.

Kristaps Kažuro pārstāvēja novadu ar zinātniski pētniecisko darbu “Uz mikrokontroliera plates “Arduino” bāzes veidotu viedās mājas elementu ietekme uz elektroenerģijas patēriņu.” Šā zinātniski pētnieciskā vadītājs bija skolotājs Andrejs Miķis. Kaspara darbs tika novērtēts ar 2.pakāpes diplomu.

Minēto trīs darbu autori tika uzaicināti uz valsts zinātniskās pētniecības darbu konferenci, kas notiks 3.aprīlī, Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā.

Anna Estere Baranovska, Eva Elīza Leikarte, Kristīne Būce un Jānis Kubuliņš par saviem zinātniski pētnieciskajiem darbiem saņēma atzinības.

Annas Esteres Baranovskas un Evas Elīzas Leikartes pētījuma temats – “Mikrobioloģiskā piesārņojuma izvērtējums uz sporta inventāra” (vadītāja skolotāja Anna Lavrinoviča).
Kristīne Būce un Jānis Kubuliņš prezentēja pētījumu “Apaļā jūrasgrunduļa izplatība un monitorings Baltijas jūras Latvijas piekrastē. Darba vadītāja – skolotāja Inguna Rulle.