Noslēdzies konkurss “Izveido grāmatzīmi savai bibliotēkai!”

7 lidz 12 kl

Konkursa organizētājas – skolas bibliotekāres – piedzīvoja patiesu prieku par skolēnu lielo atsaucību, radošo veikumu un izdomu.

Jaunāko klašu skolēniem bija jāizveido grāmatzīme ar mīļāko grāmatu tēlu. Autori grāmatzīmēs atspoguļoja sirsnīgo un pozitīvo attieksmi pret grāmatu varoņiem. Vērojot darbus, varēja secināt, ka bērni iemīļojuši Disneja varoni Makvīnu, Deiva Pilkija kapteini Apakšbiksi, Džefa Kinnija Gregu no “Grega dienasgrāmatas” un Holijas Vebas grāmatu tēlus – kaķēnu un sunīti.

4.- 6. klašu skolēnu grāmatzīmju temats – “Grāmata iedvesmo”.

7.- 12.klašu skolēnus aicinājām grāmatzīmēs vizualizēt to, kādai būtu jāizskatās modernai bibliotēkai.

No plašā darbu klāsta bija ļoti grūti izvēlēties pašus labākos. Bibliotekāres ievēroja nolikumā noteiktos vērtēšanas kritērijus – atbilstību tēmai un konkursa nosacījumiem, māksliniecisko izpildījumu, oriģinalitāti, izpildījuma kvalitāti.

Laipni aicināti Smiltenes vidusskolas virtuālajā grāmatzīmju izstādē!

Pirmo vietu ieguvēji 1. – 3. klašu grupā ir: Kira Kļaviņa no 1.b klases, Keta Prauliņa no 2.c klases, Deniss Priedīts no 3.b klases. Otro vietu ieguva: Pēteris Bezdelīgs no 1.c klases, Elizabete Znota no 2.c klases, Aleks Sadovskis no 3.b klases. Trešās vietas ieguvēji: Beatrise Znota no 1.a klases, Rūdis Balodis no 2.c klases, Marta Vipule no 3.a klases.

Tika piešķirtas arī atzinības vairākās nominācijās.

Atzinību nominācijā Spilgts tēls saņēma Evelīna Pogule no 1.b klases, Ilze Tortuša no 1.b klases, Teodors Ciemiņš no 1.b klases, Viktorija Matveja no 3.a klases, Ieva Briede no 3.b klases, Evelīna Āboliņa no 3.c klases, Dārta Pauliņa no 3.d klases, Arvīds Nulle no 3.d klases.

Atzinību nominācijā Rūpīgs darbs saņēma Ance Bērziņa no 1.b klases, Roberts Plūme no 1.b klases, Emīlija Dunne no 2.c klases, Estere Bezdelīga no 3.b klases, Martins Gustavs Feldmanis no 3.d klases.

Atzinību nominācijā Veiksmīgs dizaina risinājums saņēma Nora Vējiņa no 2.c klases un Letī Valaitīte  no 2. c klases.

Arī 4.-6. klašu skolēni čakli piedalījās konkursā “Izveido grāmatzīmi savai bibliotēkai!”.

Skolēniem grāmatzīmes bija jāveido par tēmu “Grāmata iedvesmo”, jāattēlo interesantākais sižets no savas iecienītākās grāmatas.

Bērnus visvairāk iedvesmojuši Astridas Lindgrēnes grāmatu varoņi: Karlsons, Ronja, Madikena; Antuana de Sent-Ekziperī – mazais princis; A. Milna  -Vinnijs Pūks, Frančeskas Saimonas – negantais Niks; Dzintara Tilaka grāmatas “Šausmiņa” un Annas Sakses grāmatas“ Pasakas par ziediem” varoņi un citu grāmatu  tēli.

1.vietu ieguva Hugo Pakalns no 4.a klases.

2.vietu ieguva Anete Brikmane no 6.a klases un Megija Bediķe no 6.a klases.

3.vietu ieguva Māris Mārtiņš Elmis no 5.c klases, Gustavs Pētersons no  5.c klases, Nikolass Freimanis no 4.a klases un  Elīna Pēča no 6.c klases.

Atzinību nominācijā Radošums saņēma Grēta Lacberga  no 4.a klases un Aleksis Jēkabsons no 5.c klases.

Atzinību nominācijā  Rūpīgs darbs saņēma Keitija Raiskuma no 5.b klases, Feita Bediķe no 5.b klases un Edgars Sīmanis no 5.a klases.

Atzinību nominācijā Spilgts tēls saņēma Amanda Laurena no 6.a klases, Megija Grūbe no 5.b klases, Amanda Paula Segleniece no 6.d klases un Marta Rubule no 6.c klases.

Atzinību nominācijā Veiksmīgs dizaina risinājums saņēma Tīna Rieksta no 6.b klases un Māra Kauliņa no 4.b klases.

Atzinību nominācijā Veiksmīgs kompozīcijas risinājums saņēma Mišela Kolosova no 4.b klases un Rūdolfs Alksnis no 6.a klases.

Atzinību nominācijā  Oriģinalitāte saņēma Katrīna Rozīte no 6.d klases.

7.-12. klašu grupai bija uzdevums izveidot grāmatzīmi par tēmu “Moderna skolas bibliotēka” (attēlot savu redzējumu, kādai vajadzētu izskatīties modernai skolas bibliotēkai).

Šajā vecuma grupā bija ļoti daudz interesantu, radošu, neparastu ideju, ko, iespējams, tuvākā vai tālākā nākotnē varēsim arī realizēt dzīvē.

Kaut arī bija ārkārtīgi grūti izvērtēt brīnišķīgos darbiņus, tomēr konkurss paliek konkurss un lēmums bija jāpieņem.

1.vieta Jānim Freimanim no 8.d klases
2.vieta Samantai Zariņai no 9.d klases
3.vieta Jasmīnai Pakalnei no 9.d klases

Atzinības tika piešķirtas vairākās kategorijās:

Par oriģinalitātiJēkabam Šubem no 8.b klases un Laurai Bonopartei 7.c klases;

Par interesantu dizaina risinājumuArtai Gailītei no 9.a klases, Rēzijai Alksnei  no 9.c klases, Simonai Sarkangalvei  no 9.a klases, Sabīnei Lapiņai no 9.a klases;

Par veiksmīgu dzīvnieku integrēšanu interjerā – Esterei Ancei Stīpniecei  9a, Ancei Ērenpreisai  no 7.b klases, Karlīnai Āboliņai no 9.a klases, Elizabetei Liniņai no 8.a klases;

Par bibliotēkas kā multifunkcionālas vietas redzējumuAlisei Brikmanei no 9.c klases, Amandai Zmičerevskai  no 7.c klases;

Par veiksmīgāko bibliotēkas robotizāciju – Kārlim Brozim no 7.a un Kimai Bormanei no 8.d klases.

Visu skolas bibliotekāru vārdā liels, liels paldies visiem dalībniekiem, kā arī visām vizuālās mākslas skolotājām, kas palīdzēja realizēt šo konkursu un sniedza skolēniem padomus! Jau drīzumā labākie skolēnu darbi pārtaps reālās grāmatzīmēs.

Teksts un foto: E. Kubuliņa-Vilne