Noslēgušās Skaļās lasīšanas sacensības 6. klasēm

1

Otrdien, 16. maijā Smiltenes vidusskolas bibliotēkā notika 6. klašu skolēnu Skaļās lasīšanas sacensību fināls. 6. klašu Skaļās lasīšanas sacensības organizēja Smiltenes vidusskolas bibliotēka. Reģiona sacensības šai vecuma grupai nav.

Skolēnus vērtēja žūrija – Smiltenes vidusskolas direktores vietniece Simona Zariņa, bibliotēkas vadītāja Inguna Kudlāne un skolotāja Ilona Jansone.

Sacensībās tika vērtēta dalībnieku prasme pastāstīt par grāmatas izvēli un sevi kā lasītāju, lasītāju dikcija un intonācija, lasīšanas temps, spēja emocionāli aizraut klausītājus un grāmatas fragmenta izvēle.

Pirmo vietu ieguva Paula Šūtele no 6. c klases. Viņa lasīja fragmentu no Erika Naita grāmatas “Lesija atgriežas mājās”. Otro vietu ieguva Kristaps Vilks no 6. b klases. Viņš lasīja fragmentu no Džona Ronalda Rūela Tolkīna grāmatas “Hobits jeb Turp un atpakaļ”. Trešo vietu ieguva Andžela Bormane no 6. c klases. Viņa klausītājus iepazīstināja ar fragmentu no Antjes Scillatas grāmatas “Maija & Mote”.

Paldies latviešu valodas skolotājām – Regīnai Melzobai, Inesei Lipstokai un Sarmītei Rīderei, kuras bērniem palīdzēja sagatavoties konkursam!

Gan skolēni, gan žūrija atzina, ka šādas sacensības jāorganizē atkal nākošgad!

Smiltenes vidusskolas bibliotekāre
Elīna Kubuliņa – Vilne