Noslēgusies Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020

2

Noslēgusies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētā lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020”. Šī lasīšanas veicināšanas iniciatīva Latvijā norisinājās jau 20. reizi.

Smiltenes vidusskolā žūrijas darbā iesaistījās un anketas aizpildīja 53 lasītāji. Attālināto mācību dēļ šogad žūrijas ekspertu bija mazāk, taču dalībnieku lasīšanas un vērtēšanas prieks bija tikpat liels un aizrautīgs kā vienmēr.

Šī gada žūrijas ekspertu vērtējums:

Par 1. vietas ieguvēju Annas Ļenasas grāmatu “Krāsu mošķis” bērni raksta:

• “Grāmata man patika, jo viņam bija krāsainas sajūtas un viņš bija sapiņķerējies savās sajūtās. Man visvairāk patika zaļais miers”.
  • “Patika, jo tur bija labā krāsa un sliktā krāsa”.
  • “ Man viņa patika, tāpēc ka tur bija dažādu krāsu mošķīši un viņiem katram bija savas emocijas”.
  • “Man patika grāmata, jo šī grāmata bija viegli salasāma un bija arī pamācoša”.

Visvairāk ekspertiem patika Edgara Valtera “Poķu grāmata’:

• “Man patika notikumi pie meža vecīša Pūko. Tie bija neparasti un ļoti smieklīgi”.
  • “Man patika tāpēc, ka tur bija rakstīts par dabu un man patīk daba”.
  • “Nekad nebiju dzirdējusi par poķiem”.

1.vietā Kristīnas Olsones “Ērgļuklints noslēpums”:

• “Grāmata man šķita aizraujoša, tajā atainota saspringta atmosfēra reālistiskā situācijā”.

Par labāko atzīta Rasas Bugavičutes-Pēces “Puika, kas redzēja tumsā”:

• “Manuprāt, šī grāmata piemērota ne tikai jauniešiem, bet arī pieaugušajiem. Grāmata aicina mēģināt paskatīties uz pasauli no atšķirīgu cilvēku skatu punkta – kuri nav tādi, kā mēs, lielākā daļa. Ne vienmēr tas, kas mums ikdienā šķiet pašsaprotams, tāds ir arī viņiem. Grāmata lieliski attēlo patiesās cilvēku emocijas un domas, neko neslēpjot un neizskaistinot”.

Vecāku žūrija

Par Eves Hietamies“Tētis uz pilnu slodzi” eksperti raksta:

• “Grāmata ļāva ielūkoties pasaulē, kura mums bieži paliek noslēpta. Sieviete pamet vīrieti un bērnu…Komiski izklaidējoša lasāmviela, kas lika aizdomāties par to, ka maz zinām par to, cik dīvaini kādam var šķist lietas, kas mums ir pašsaprotamas. Super! Vīrieši spēj daudz!”.
  • “Autore aizskārusi ļoti svarīgu tematu – tēva vientuļnieka dzīve pēc sievas došanās pasaulē. Atklājas gan skumjie, gan jautrie un smieklīgie mirkļi un mātes gēna veidošanās vīrieša būtībā.”
  • “Grāmatu ieteiktu izlasīt ikvienam vientuļajam vecākam un ne tikai. Apbrīnojams stāsts par patiešām garā spēcīgu, drosmīgu un neatlaidīgu tēti, kurš audzina savu dēliņu pilnīgi viens. Aizkustinošiem mirkļiem piepildīta grāmata. Arī daudz pamācošu situāciju, kādas patiešām dzīvē var notikt ar katru no mums”.

Kā ierasts, arī šogad žūrijas dalībnieki saņēma balvu par lasīšanu un vērtēšanu! Liels paldies! Šoreiz izpaliek kino apmeklējums, ko pēdējos divus gadus dāvinām saviem aktīvajiem žūrijas dalībniekiem, bet šis gads mums ikvienam ir bijis atšķirīgs no visa ierastā. Priecājamies, ka jūs lasāt un gaidām žūrijā arī nākamgad.

Skolas bibliotekāre Daiga Ote