Papildina zināšanas un gūst jaunu pieredzi apmācībās Polijā

ar_logo

Smiltenes vidusskolas pašpārvaldes konsultante, 9.d klases audzinātāja Inga Deigele atgriezusies no starptautiskām apmācībām “The Power of Words” (“Vārdu spēks”) Konstancin–Jeziorna pilsētā Polijā, uz kurām devās programmas Erasmus+ ietvaros. Apmācības ilga 4 dienas, un to programmā bija aplūkotas tādi temati kā komunikācijas veidi, pārliecināšana, argumentēšana, manipulācija u.tml. Tā kā šīs bija neformālās izglītības apmācības, aktivitātes tika balstītas uz pieredzi, dalīšanos tajā, praktisku darbošanos, iejušanos dažādās lomās. Piemēram, tika organizēta simulācijas spēle, kas saistīta ar politikas un izglītības jomas peripetijām vietējā pašvaldībā, un tā izvērtās patiesi aizraujoša. Bija laiks arī sarunām ar īpaši aicinātiem viesiem. Tie bija – opozīcijas partijas politiķis, nevardarbīgas komunikācijas trenere, PR kampaņu speciālists, viena no vadošajiem ziņu portāliem redaktors un Polijas “melnā streika” organizatore. Tika apgūtas dažādas darba metodes, kas lieti noderēs turpmākajā darbā ar skolēniem. Daļa no apmācībām tika veltīta kopīgu nākotnes ieceru veidošanai dalībnieku starpā, un tādējādi kopā ar kolēģiem no Īrijas, Krievijas, Norvēģijas un Itālijas tapa ideja starptautiskas jauniešu nometnes organizēšanai Smiltenē nākamajā vasarā. Jāstrādā, lai šī iecere kļūtu par realitāti!
Apmācībās apgūtās metodes pašlaik tiek apkopotas, un interesentiem tās būs pieejamas jau drīzumā.

Inga Deigele

Bilde Inga TC2