Pedagogi apgūst jaunos Cromebook datorus

kursi

Smiltenes vidusskolas skolotāji vakar mācījās darbā izmantot jaunos Chromebook datorus. Atbalstu pedagogiem darbā ar datoriem sniedza SIA “Datorzinību centra” pārstāves Brigita Lazdiņa un Svetlana Baigozina.
Jaunie datori skolēniem pavērs iespēju apgūt nākotnes prasmes, bet pedagogiem – būs nozīmīgs atbalsts digitālo mācību līdzekļu pielietošanā. Smiltenes vidusskolā ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu iepriekšējā mācību gadā ienāca 109 Chromebook datori, šā mācību gada pirmajā semestrī – 156 un tuvākajā laikā skolas rīcībā būs vēl 56 jauni datori.
Jau nākamnedēļ 60 datorus nogādās Smiltenes vidusskolas ēkā Rīgas ielā 16 c , bet 90 – Dārza ielā 17.
IZM radusi iespēju pakāpeniskai informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) aprīkojuma iegādei izglītības iestādēm, lai veicinātu ikviena izglītojamā individuālo sniegumu mācībās, kā arī mazinātu nevienlīdzību attiecībā uz piekļuvi zināšanām un izglītības resursiem. Īstenotais projekts ir daļa no iniciatīvas “Dators ikvienam bērnam”, kuras mērķis ir nodrošināt skolēnus ar modernām izglītības ierīcēm. Datoru iegāde iespējama pateicoties Atveseļošanās fonda atbalstam, kas kopā ar 2022. gadā realizēto REACT projektu ir ļāvis Latvijas pašvaldību skolās nonākt vairāk nekā 61 tūkstotim datoru.