Pilsoniskās līdzdalības kampaņas ilgtspējīgai nākotnei

afisas

11.klašu skolēni īstenojuši projektu, kurā plānoja pilsoniskās līdzdalības kampaņu, lai sasniegtu ANO ilgstpējīgas attīstības jeb  Dienaskārtība 2030 noteiktos mērķus planētas nākotnei. Jaunieši padziļināti pētīja situāciju Latvijā un pasaulē saistībā ar ANO ilgtspējīgas attīstības 3.mērķi – laba veselība, 12. mērķi – atbildīgs patēriņš un 13. mērķi – planētas aizsardzība. Tika meklēti risinājumi saistībā ar problēmām, ko izraisa pārtikas atkritumi, ātrā mode, ūdens resursu piesārņojums, mobilā telefona ietekme uz veselību, gaisa piesārņojums, vienreiz lietojamo sejas masku nonākšana vidē.

Katra darba grupa izplānoja pilsoniskās līdzdalības kampaņu jauniešiem un sagatavoja informatīvu e- afišu, ar kuru pievērst uzmanību problēmai un mudināt aktīvi iesaistīties, lai to mazinātu. Kampaņas plānošanas laikā tika vākti statistikas dati, pētīta situācija Latvijā un pasaulē, analizēta ietekme uz vidi, ekonomiku un  cilvēku veselību. Tika izvērtēts, kuri no datiem ir visspilgtākie, lai uzrunātu un pārliecinātu citus vienaudžus ieklausīties un izprast situācijas nopietnību. Katra projekta grupa piedāvāja risinājumus, ko ikviens var darīt savā ikdienā, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz vidi un nodrošinātu ilgtspējīgu nākotni sev un planētai. Lai izveidotu iedarbīgas e-Afišas, nācās domāt, kā visefektīvāk uzrunāt vienaudžus, kā piesaistīt uzmanību ar spilgtu kampaņas  nosaukumu, kā idejas vizualizēt, kādus simbolus un attēlus izmantot. Informācijas “iepakošana” un pasniegšana citiem cilvēkiem  maksimāli iedarbīgā veidā dažkārt bija viens no vislielākajiem izaicinājumiem.

Projekta  rezultātā tapa spilgtas pilsoniskās līdzdalības  kampaņas e-Afišas, kuras izglīto un aicina rīkoties.

Pilsoniskās līdzdalības kampaņu prezentēšana bija īsti  mācīšanās svētki skolēniem un skolotājām, kuras vadīja projektu – Evitai Ozolai, Sandrai Pakulei, Ivetai Šmulānei un Dainai Zelmenei.

Ieskats skolēnu izvērtējumos darba noslēgumā

Iemācījos labāk sadarboties ar citiem, uzzināju par problēmām pasaulē, bija forši pameklēt informāciju, ieiet tajā tēmā dziļāk. Reinis

Uzzināju, kādas ekonomiskas sekas izraisa pārtikas atkritumi, kā kaitē videi, kā iegūt informāciju, izmantojot angļu valodas interneta resursus. Kārlis

Uzzināju par “modes revolūcijas” projektu, kas tiek realizēts visā pasaulē. Sapratu, cik šīs tēmas ir patiesi svarīgas. Uzzināju, ka ar klasesbiedriem var lieliski sadarboties. Sintija