Pirmā pasaules kara vēsture tuvplānā

IMG_2720

9.aprīlī 11.b klases skolēni par Pirmā pasaules kara notikumiem Ziemassvētku kaujās mācījās ārpus ierastās skolas vides, dodoties uz vietām, kur reiz risinājās notikumi, kuri kaldināja mūsu tautas pašapziņu un ideju, ka Latvijas neatkarību varam nosargāt.
Ekskursija uz Ziemassvētku kauju muzeju tika organizēta, lai izprastu, kā risinājās notikumi frontē Tīreļpurvā 1916. gada Ziemassvētkos, kāda  kara taktika tika izmantota kaujās un kā notiekošais ietekmēja cilvēku likteņus un Latvijas tālāko vēsturi.
Ekskursijas laikā iepazināmies ar rekonstruētu nocietinājumu sistēmu, fortifikācijas būvēm, priekšmetiem, kas saglabājušies no cīņu vietām. Cilvēka dzīvības trauslums, kara bezjēdzība un izvēles neiespējamība traģiskās situācijās – tie bija jautājumi, kas raisīja pārdomas, klausoties gida stāstījumu.
Muzejā ekskursija tika piedāvāta interaktīvā veidā, lai mazliet varētu pietuvināties situācijai, kādā atradās karavīri – tā bija iejušanās dzeloņdrāšu nocietinājuma līniju  iežogojumā, ikdienas situācijās, kad dzīvība bija atkarīga no pavēlēm, kuras deva armijas komandieri.
Mācīšanās, vēsturi sajūtot, ļāva saprast ne tikai vēstures faktus, bet arī cilvēkus, kuri  vēsturi ir veidojuši.

Daina Zelmene