Pirmā skolas diena nāk, nāk un sēžas solā! /I.Zandere/

shutterstock_141409255

2018.gada Latvijas vasara mūs pārsteigusi ar spožu sauli un biežiem vilinājumiem to izbaudīt. Tuvojas rudens, un tas, kā zināms, jau krāsojas valsts simtgades svinību gaidās.
Šobrīd uzsākta projekta “Mācību vides uzlabošana Smiltenes vidusskolā” īstenošana, kas paredz telpu pārbūvi, attīstītu esošo infrastruktūru, lai veicinātu kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura pakāpenisku ieviešanu. Pagājušais mācību gads Smiltenes vidusskolā bija īpašs pilotskolas statusā; tika noslēgts pirmais projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” aprobācijas gads, kura nobeigumā savu pieredzi un zināšanas nodevām citām skolām. Tiecoties pēc augstas kvalitātes izglītības, būtiski ir neaizmirst par katra cilvēka individuālajām spējām. Šogad projekta ieviešana praksē, pilnveidojot mācību saturu, turpināsies, īpaši izceļot individuālu pieeju skolēnu prasmju un spēju izkopšanā.

Domājot par Latvijas simtgadi un to, kā stiprināt piederību savai vietai dzimtajā zemē, 2018./2019. mācību gadu uzsākot, izcelsim skolas simbolikas nozīmi Smiltenes vidusskolā. Pagājušajā mācību gadā darināts Smiltenes vidusskolas karogs un, skolēniem aktīvi iesaistoties, tapusi arī skolas himna. Zinību dienas audzināšanas stundas laikā skolas himna publiskai atskaņošanai izskanēs pirmo reizi, savukārt skolas karogs saņems īpašu svētību pirms tā apstiprināšanas par oficiālu skolas simbolu.

Informācijai par Zinību dienas norisi sekojiet līdzi, tā tiks izplatīta visos aktuālajos saziņas līdzekļos!

Kā uzsvērts arī iepriekšējos mācību gados, aicinām vecākus ar bērniem pārrunāt, kā paust cieņu pret savu skolu un valsti svētku pasākumos un ikdienā, pārdomājot ārējā tēla kultūras izkopšanu. Skolēnu formas (vai to elementus) iespējams iegādāties interneta vietnē www.skolasforma.lv, kur var aplūkot formu un krāsu paraugus, kā arī iespējams pašu izvēlētā apģērbā kombinēt krāsas, kas ietvertas formā: balts un/ vai dzeltens, tumši zils vai melns.

Skolēniem arī nākamajā mācību gadā tiks nodrošināti mācību līdzekļi: mācību grāmatas, darba burtnīcas, dienasgrāmata un skolēnu apliecība.

Tiks turpināta arī aktīva starptautiskā sadarbība – īstenoti skolu partnerību projekti programmā “Erasmus+”, balstoties uz noslēgto sadarbības līgumu ar skolu Lise Meitner Gymnasium Vācijā, uzņemti skolēni no Villihas pilsētas, kā arī joprojām būs iespējams apgūt ķīniešu valodu un iesaistīties Edinburgas hercoga starptautiskajā jauniešu pašaudzināšanas programmā “Award”.

Cienījamie vecāki, lai pārrunātu jūs interesējošu informāciju par jauno mācību gadu, augustā skolas zālē Dakteru ielā 27 tiks organizētas vecāku sapulces pa  klašu grupām:

1. augustā

plkst. 17.15 1.-4.klašu vecākiem,

plkst. 18.30 5.-8.klašu vecākiem,

1. augustā

plkst. 17.30 9.-12.klašu vecākiem.

Uz tikšanos!