Profesiju nedēļa pirmsskolā

karj_bitites5

Lai izzinātu savu vecāku vai tuvākajā apkārtnē strādājošo cilvēku darba pienākumus, Smiltenes vidusskolas pirmsskolēni gan piedalījās izzinošās ekskursijās, gan devās ārpus mūsu dārziņa.
Pirmsskolas grupā “Taurenīši” ciemojās konditore Evija Ērmane Timermane. Bērni ar interesi klausījās stāstījumu par konditora profesiju. Visi ar aizrautību vēroja, kā gatavo krēmu keksiņu garnēšanai. Un tad sekoja pats interesantākais process – katrs bērns iesaistījās sava keksiņa garnēšanā. Bērni darbojās kā īsti konditori un priecājās par savu izrotāto keksu.
Savukārt bērni no grupiņas “Zaķēni” apmeklēja skolas bibliotēku un iepazinās ar bibliotekāres Daigas Otes darba pienākumiem.
Skolotāja Tatjana Mihņeviča par savējiem stāsta: “”Lācēni” devās viņu pirmajā ekskursijā uz ugunsdzēsēju depo. Bērniem ļoti patika brauciens ar autobusu, visi bija sajūsmā. Ņemot vērā to, ka bērni vēl mazi, ekskursija ilga tikai pusstundu. Mūs sagaidīja ļoti laipnais  Renārs Žeļezkins. Viņš visu izstāstīja, parādīja. Sākumā bērni bija nedroši, bet pēc brīža iedzīvojās un bija labi. Daudzi bija iekāpuši ugunsdzēsēju mašīnā, piemērīja ugunsdzēsēju ķiveri un zābakus (jaka bija ļoti liela un smaga, tāpēc to nemaz nepiedāvājām bērniem).  Visvairāk bērniem patika stienis, pa kuru parasti nošļūc ugunsdzēsēji izsaukuma laikā. Ekskursija izdevās lieliski. Visai grupai uzdāvināja krāsojamās grāmatas “Ugunsdzēsējs Guntiņš”, savukārt mūsu “Lācēni” arī bija čakli pastrādājuši un paši uzgleznoja rudenīgu mākslas darbu, kuru arī uzdāvināja mūsu VUGD.  Bērni grupiņā atgriezās ar pozitīvām emocijām, daudz stāstīja, jautāja. Daudzi teica, ka tad, kad izaugs, kļūs par ugunsdzēsējiem.”

Ir laiks iepazīt ko jaunu!

Karjeras nedēļas ietvaros “Bitīšu” grupiņa izzināja trīs dažādas profesijas – konditora, florista un lauksaimnieka profesiju.
Otrdienas rīts “Bitīšu” grupā iesākās ar dziesmu – “Mēs mazie, mazie pavāri!” Ciemos bija atnākusi konditore Laila Tiltiņa, kura bērniem pastāstīja, ko dara konditors, ko viņš gatavo.  Un  kopā ar bērniem tika gatavota  vienkāršā biezpienkūka ar cepumiem un marmelādi, bērni paši darbojās – mikserēja putukrējumu, blenderēja biezpienu, cepumus izklāja uz pamatnes, maisīja masu un vēl paspēja  visu pagaršot.  Pēc kūkas pagatavošanas bērni no smilšu mīklas gatavoja mazas, mazas bumbiņas – lai taptu brūnganie un gardie riekstiņi. Bērnos bija redzams liels gandarījums par paveikto.
Trešdienas rīts “Bitīšu ” grupiņā iesākās ar skaistu dzejoli –

“Kalējiņos” govju daudz
“Bitītes” tur ciemos brauc
Visu gribam redzēt, zināt
Teļiem punčus pakutināt!
Kur tās piena upes plūst
Un vai tajās peldēt drīkst?
Laukos dzīve tiešām laba
Un visapkārt skaista daba!

Mazās “Bitītes” bija aizceļojušas uz Z/S “Kalējiņi -1 ” kur mūs sagaidīja ļoti jauki un sirsnīgi īpašnieki – Aiga un Kaspars Putrāļi.
Bērni šim braucienam gatavojās ļoti – kā pateicību par uzņemšanu bija uztaisījuši lielu plakātu, uz kura attēlota gotiņa ar bērnu plaukstu nospiedumiem.  “Kalējiņos- 1” mēs izzinājām lauksaimnieka profesiju – ko lauksaimnieks dara. Visapkārt bija daudz, daudz skaistu, mazu un lielu gotiņu. Bērni redzēja, ko gotiņas ēd, kā tiek izslauktas un bija pat iespēja aplūkot, kā gotiņai tiek veikta masāža. Visapkārt vērojama dažāda tehnika.  Bērnos bija redzamas gan satraukuma, gan prieka emocijas, jo lielākā grupiņas daļa pirmoreiz brauca ar autobusu.
Un karjeras nedēļu mēs noslēdzam kā  ziedu pavēlnieki, ar daudziem skaistiem un smaržīgiem ziediem  pie mums ciemos bija atnākusi floriste Ilze Dance. Bērniem bija iespēja pašiem iejusties florista lomā. Šajā laikā tapa skaistas rudens lapu virtenes, un viens mazs un īpašs rudens pušķis mammām.
Radoša, iedvesmas un satraukuma pilna šī nedēļa bija “Bitīšu” grupiņā. Ikvienam, kas mūs atbalstīja, mēs sakām lielu paldies!

Audzinātājas – Inga Cera, Ieva Putrāle
Auklīte – Kristīne Gūtmane