Radām pārmaiņas sevī, savā apkārtnē un – Itālijā.

italija_projekts (3)

Elīza Āboltiņa, Smiltenes vidusskolas 11.b klase:

No 2019.gada 24.marta līdz 30.martam kopā ar skolas biedriem devos ES Erasmus+ programmas projekta “M.A.D. – “Radi pārmaiņas” braucienā uz Biellu Ziemeļitālijā.
Projekta mērķis ir radīt pārmaiņas sevī un savā apkārtnē. To izdarīt palīdzēja dažādas aktivitātes, kuras veicām visi kopā. Piemēram, spēlējām dažādas spēles, lai uzzinātu vairāk viens par otra personību, devāmies kopīgā pārgājienā pa kalniem, orientēšanās spēlē kādā ciematā, veidojām tīklu no visiem dalībniekiem, lai saprastu, ka visi esam kaut kādā veidā saistīti, apciemojām dažādas iestādes, lai runātu par imigrantiem un veciem ļaudīm mūsu sabiedrībā un veidojām prezentācijas.
Visi projekta dalībnieki bija ļoti jauki -katrs izcēlās ar kaut ko īpašu. Šajā laikā sadraudzējos ar visiem itāļu skolēniem kā arī jauniešiem no Vācijas, Lietuvas un Nīderlandes. Kopā pavadījām gandrīz katru dienu, tādā veidā arī uzlabojot un papildinot savas angļu valodas zināšanas, jo nebija citas iespējas, kā tikai runāt angliski, lai citi mani saprastu.
Es uzskatu, ka šādi projekti ir lieliska iespēja, kuru vajadzētu izmantot ikvienam. Tie paver jaunus ceļus nākotnei – jauni draugi un kontakti, kuri dzīves laikā noder. Kā arī šie projekti uzlabo savstarpējo komunikāciju svešvalodā un lauž dažādus stereotipus un aizspriedumus sabiedrībā, kuri bieži vien liedz veidot kontaktu ar kādu cilvēku, kurš varētu izmainīt tavu dzīvi uz visiem laikiem.

Daniela Brikmane, 11.b klase:

“Erasmus+” projekta “Radi pārmaiņas ” apmaiņas vizītē Biellā es ieguvu ļoti daudz- jaunus draugus, pieredzi un zināšanas. Mani uzņēma musulmaņu ģimene. Sakumā tas mani nedaudz biedēja, jo nezināju kā man izturēties, kā runāt, bet ģimene uzņēma mani ļoti mīļi, ka likās, ka esmu jau kā  ģimenes locekle. Ar Nisrini palikām ļoti tuvas, ik vakaru baudījām dažādākos ēdienus, visinteresantāk man šķita, ka itāļi ēd maizi pie viesiem ēdieniem, tā viņiem ļoti iet pie sirds, iecienīta ir arī pasta un pica. Pirmās 3 dienas aizritēja skolā, kur piedalījāmies dažādas izglītojošās nodarbības, kur varēja izprast sevi kā sabiedrības daļu. Viena no galvenajām nodarbības mērķiem bija komunikācija. Nebaidīties un būt atvērtam pret citiem. Tikai tā mēs uzzinām un izprotam citus.
Viena no vērtīgākajām nodarbībām, kas man palikusi atmiņā, bija par to, ka mēs visi esam savstarpēji saistīti. Ikvienam bija jāuztaisa neliels, kartona zobratiņš ar savu bildi. Pēc tam liekot klāt savus draugus, paziņas, izveidojās tāds kā zirnekļu tīkls, kas lieliski atspoguļoja, cik saistīti esam. Viena no skaistākajam bija diena, kad devāmies pārgājienā. Redzējām skaistus skatus, kalnus, ūdenskritumus un vēsturisku ciemu ar ļoti šaurām, bruģētām ieliņām. Kaut arī diena bija vēsa un vējaina, tas mūs neapturēja dodies piedzīvojumā. Šīs projekts bija pārbaudījums man, jo pārvarēju un atklāju sevi no jauna , uzzināju jaunu par citiem , kā arī šīs projekts man deva pieredzi manai tālākai dzīvei.