Ritmikas diena Smiltenes vidusskolā

IMG_6097

Pēdējā piektdienā pirms pavasara brīvdienām Smiltenes vidusskolas ēkās Dakteru ielā un Rīgas ielā jau tradicionāli no paša rīta pulcējās bērni,  viņu atbalstītāji un līdzjutēji, lai piedalītos un atbalstītu ikgadējos pavasara ritmikas svētkus.
Šī ir ļoti jauka tradīcija, kas joprojām atrod jaunas “rozīnītes” tās skatītājiem: vecākiem un vecvecākiem. Liels paldies radošajām un sportiskajām skolotājām! Veselīgs dzīvesveids, sportošana mūzikas pavadījumā, jauki tērpi, pārsteigumi un labvēlīga žūrija – tas ir šī pasākuma noslēpums.
Visas klases rādīja savus sagatavotos mājas darbus. Krāsu varavīksne, akrobātikas elementi, smaidi, aplausi no atbalstītājiem – pavasaris, tā visu to var kopā raksturot. Tikai klašu audzinātājas un sporta skolotājas zina, cik laika ieguldīts, lai mēs, skatītāji,  redzētu  gala rezultātu. Netrūka arī pārsteigumu.
Rīgas ielas ēkā pasākuma atbalstītāji ar nedalītiem aplausiem sagaidīja vismazākos dalībniekus – mazos Lācēnus -, kuri kopā ar savām skolotājām un auklītēm parādīja mīļu integrēto mūzikas, dejas un sporta nodarbību. Arī skolotāju ansamblis, kas visus aicināja uz zaļumballi, ļoti pārsteidza.
Liels pārsteigums visiem un nedalītas ovācijas bija viesiem – puišiem un meitenēm no vecākajām klasēm. Redzot daudzveidīgās piramīdas, aizrāvās elpa ne tikai mazajiem, bet arī lielajiem skatītājiem.
Neviens netika nepamanīts, par to parūpējās šī gada īpašā žūrija. Viņu darbs nebija viegls, cik daudzveidīga bija žūrija, tik dažādas bija klases un īpašās nominācijas.  Pārsteigums bija arī žūrijā – Latvijas pirmā “X Faktora” uzvarētājs Arturs Gruzdiņš.
Šādos pasākumos saliedējas klases, tikai kopā var izdarīt lielas lietas, to pierādīja arī 3.c klase, kuri šogad saņēma galveno balvu  un iespēju visiem kopā apmeklēt boulinga spēli. Katra klase tika pie enerģijas atjaunošanas balvas – liela kliņģera –  un, protams, citām ļoti vērtīgām balvām:  ekskursijas uz ugunsdzēsēju depo, Smiltenes pienu utt.
Katra sākumskolas klase arī Dakteru ielā balvā saņēma saldu kliņģeri un kādu no nominācijām: smaidīgākie, jautrākie, ritmiskākie, atraktīvākie, draudzīgākie. Paši mazākie – pirmklasnieki – tika pie nominācijas „debija” Ritmikas dienā. Taču vislielāko intrigu, protams, sagādāja „Lielās balvas” ieguvēji. Šogad to ieguva 4.a klases skolēni. Viņiem tika dāvanu karte boulinga spēlei.
Mūsdienās, kad tik grūti ir pārsteigt bērnus ar dāvanām, visnozīmīgākās ir šādas kopā būšanas un kopā darīšanas lietas. Paldies vēlreiz liels skolai par šo kopā būšanas mirkli!
Liels paldies Vilkastu ģimenei par mūzikas apskaņošanu gan mēģinājumos, gan pasākumā! Paldies klašu audzinātājām un īpaši sporta skolotājām Lailai un Margaritai par ieguldīto darbu, lai pasākums izdotos!

Rudīte Grabovska, 3c.klases skolēna Paula mamma;
skolotājas L.Osma, A.Alksne