Sadarbības stunda, kurā apvienota latviešu valoda, mājturība un sociālās zinības

llk

Novembrī 1.c klasē skolotājas Anita Žeļezkina un Anita Urbacāne novadīja sadarbības stundu, kurā savstarpēji mijās un viens otru papildināja 3 mācību priekšmeti: latviešu valoda, mājturība, sociālās zinības. Stundas mērķis bija nostiprināt skolēnu zināšanas par Latvijas karogu, attīstīt prasmi griezt simetriskas figūras, aplicēt karogu, audzināt mīlestību pret savu dzimteni. Klasē pie sienas redzami Latvijas simboli. Skolēniem pie apģērba Latvijas karoga krāsu lentītes. Vispirms skolotāja Anita izvirza stundas mērķi un iepazīstina ar veicamajiem uzdevumiem. Viņa aicina atcerēties valsts simbolus, karoga rašanās vēsturi, rosina bērnus padomāt, kas ir teika? Skolēni labprāt dalās ar savu pieredzi: karogs pie mājām, pie skolas, svētku rotājumos. Tad skolotāja Anita lasa bērniem teiku par Latvijas karogu. Pēc pārrunām par karoga rašanās vēsturi seko neliela pauzīte – skolēni ar kustībām attēlo visu vērtīgo, dārgo un mīļo Latvijā: dabu (putnus, kokus, jūru,) un draugus. Seko praktiskais darbs – izgriezt Latvijas kontūru karoga krāsā, izdekorēt ar baltām figūriņām. Skolotājas aicina veikt darbu no sirds un ar mīlestību, veltot to Latvijai dzimšanas dienā. Skolotāja Anita skaidro darba veikšanas plānu, simetrisku figūru griešanu, dala bērniem darba materiālus. Abas skolotājas sniedz individuālus paskaidrojumus un palīdzību katram bērnam pēc vajadzības.
Stundas noslēgumā bērniem par labu darbu tiek skolotājas Anitas sagatavotais pārsteigums – Latvijas karoga krāsas saldā ēdiena recepte, ko pagatavot mājās kopā ar vecākiem Latvijas dzimšanas dienā. Pie sienas tiks piestiprināti visu skolēnu darbi, kuri rotās klasi visu svētku mēnesi.

Anita Žeļezkina un Anita Urbacāne