Samanta Kvitko uzaicināta uz Latviešu valodas un literatūras valsts 50.olimpiādi!

samanta

Smiltenes vidusskolas 11.klases skolniece Samanta Kvitko uzaicināta uz latviešu valodas un literatūras valsts 50.olimpiādes noslēguma – 3.kārtu, kas notiks 26.martā Rīgā. Apsveicam Samantu ar panākumiem un vēlam viņai tikpat spoži pārstāvēt skolu, sacenšoties ar zinošākajiem jauniešiem no visas Latvijas! Paldies Samantas latviešu valodas un literatūras skolotājai Ivetai Krūmiņai, kura viņai palīdzēja sagatavoties olimpiādei!

Samanta Smiltenes vidusskolā mācās jau no 1.klases, tāpēc šī viņas dzīvē vienmēr būs ļoti īpaša izglītības iestāde. Kad pēc pamatskolas pienācis laiks izvēlēties, ko darīt tālāk, likumsakarīga bijusi izvēle turpināt mācības vidusskolā.

Latviešu valoda un literatūra Samantai bija vieni no tuvākajiem mācību priekšmetiem arī pamatskolā. “Piedalījos arī latviešu valodas un literatūras olimpiādē, novada kārtā ieguvu pirmo vietu,” stāsta Samanta. “Bet uz valsts kārtu gan došos pirmoreiz. Jāteic, šoreiz arī novada kārta bija grūta. Pirms olimpiādes vajadzēja daudz izlasīt, ieguldīju diezgan lielu darbu. Vislielākais paldies arī mūsu latviešu valodas un literatūras skolotājai Ivetai Krūmiņai, kura, manuprāt, ir visatbalstošākā skolotāja visa skolā,” atzīst Samanta.

Šobrīd Samanta cītīgi gatavojas olimpiādes valsts kārtai. Lasa, apmeklē konsultācijas un nevairījās to darīt arī skolēnu pavasara brīvlaikā. Saskaņā ar Samantas dziļāko pārliecību – ja cilvēks mērķa sasniegšanā gatavs ieguldīt darbu un sev uzticas, viss būs labi!

Šobrīd lielu Samantas laika daļu aizņem arī gatavošanās novada skolēnu skatuves runas konkursam. Viņai ir svarīgi ik pa laikam izaicināt sevi, motivēt apgūt ko jaunu un iziet ārpus komforta zonas, lai sasniegtu jaunas virsotnes.

Brīvajā laikā Samanta spēlē ukuleli, viņai patīk zīmēt, dziedāt (Samanta dzied  Smiltenes vidusskolas skolotāja Jāņa Celmiņa vadītājā vokāli instrumentālajā ansamblī), doties īsākās un garākās pastaigās kopā ar draugiem, kā arī pilnveidot sevi dažādās jomās. Vēl Samanta aktīvi darbojas Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvaldē, viņas pārziņā ir pašpārvaldes ziņas skolas sociālajos tīklos.

Pagaidām Samanta vēl domā, ko darīs pēc vidusskolas. Viņu interesē sociālās zinātnes, pedagoģija, māksla un psiholoģija. Bet gan laiks pateiks priekšā, kurp ceļš aizvedīs tālāk.

Ikdienā Samanta vadās pēc principa – izturies pret citiem tā, kā tu vēlies, lai citi izturas pret tevi.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva