Sāra Dorše uzaicināta uz vēstures valsts olimpiādes trešo posmu!

saradorše1

Smiltenes vidusskolas 10.klases skolniece Sāra Dorše vidusskolēnu grupā izcīnījusi pirmo vietu jaunajā Smiltenes novadā un uzaicināta uz vēstures valsts olimpiādes trešo posmu. Paldies Sārai par ieguldīto darbu un vēstures skolotājai Dainai Zelmenei par iedrošinājumu, sniegtajām zināšanām un atbalstu! Sāra šogad ieguvusi arī pirmo vietu novadā valsts bioloģijas olimpiādē. Viņas bioloģijas skolotāja ir Evita Ozola.

Sāras pirmie skolas gadi pagāja Trīs pakalnu sākumskolā (tagad – Smiltenes vidusskola), pēc tam viņa vairākus gadus mācījās Rīgas 1.Tālmācības vidusskolā, bet 8. klasē atkal atgriezās Smiltenes vidusskolā. Sākot mācības 10. klasē, Sāra izvēlējās apgūt kultūras, valodu un radošās industrijas virzienu.

Sārai patīk piedalīties olimpiādēs. “Tām gatavojoties, var uzzināt daudz jauna. Īpaši atmiņā paliek tie jautājumi, uz kuriem uzreiz neizdodas atbildēt, bet pēc tam vienmēr paskatos, kā tad ir pareizi. Pēdējās divās olimpiādēs gan bija tikai neuzmanības kļūdiņas,” stāsta Sāra. Šobrīd viņa cītīgi gatavojas ģeogrāfijas valsts olimpiādei un vēlas godam pārstāvēt Smiltenes novadu vēstures valsts olimpiādē.

Iespējams, īstenot iecerēto palīdz rūdījums, ko devuši treniņi vieglatlētikā. Sāra ir Latvijas izlases kandidāte divās sacensību disciplīnās.

Ja jaunietei pavērtos iespēja ceļot laikā, viņa gribētu uz brīdi pavērot stratēģiski nozīmīgākos Otrā pasaules kara notikumus. “Dzīvot gan gribu šeit un tagad, “ smaida Sāra.

Fotogrāfijā kopā ar viņu redzams ģimenes mīlulis – trusis Persijs. Aiz kadra palicis Gulda amadīns Renē un kaķis. Viņi visi kopā mājās ienes daudz pozitīvu emociju un ar savu klātbūtni ik brīdi atgādina par mīlestību, kas iet roku rokā ar rūpēm un atbildību par tiem, ko esam pieradinājuši.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no Sāras Doršes personiskā arhīva