Siguldas Robotu kauss 2017

roboti

25.februārī Siguldas pilsētas vidusskolas zālē norisinājās gada lielākais skolēnu robotikas pasākums – Siguldas Robotu kauss 2017. Sacensību organizatori Valsts izglītības satura centrs (VISC) un Siguldas novada Jaunrades centrs, Accenture Latvia, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LEtERA) un Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubs. Skolēni un jaunieši sacentās sešās disciplīnās elektronikas robotu (3 grupas) un Lego robotu grupās – LEGO Sumo, LEGO Folkrace, LEGO Līnijsekošana. Kopumā sacensību dalībnieku skaits bija vairāk kā 250.
Smiltenes BJIIC Lego robotu pulciņa dalībnieki piedalījās Līnijsekošanas un Sumo 1.-6.klašu skolēnu grupās. Dalībnieki bija tikai daļa no pulciņā darbojošajiem Smiltenes vidusskolas skolēniem: Rainers Eglītis, Ritvars Dzenītis, Renārs Balodis, Toms, Krūzītis, Pēteris Poikāns, Kārlis Ots, Rūdolfs Briedis, Roberts Bormanis, Emīls Čukurs, Kristians Vilkasts, Gustavs Stāvausis. Skolēni pirmo gadu darbojas pulciņā un arī pirmo reizi piedalījās šādās sacensībās. Līnijsekošanas trase no diviem nolikumā piedāvātajiem variantiem sacensībās bija grūtākā – lauzta līnija  ar asiem pagriezieniem. Lielākajai daļai dalībnieku neizdevās izbraukt trasi līdz galam. Lego robots nomaldījās no līnijas.  Veiksmīgākais no mūsu komandas bija Gustavs Stāvausis ar robotu Zobrats. Gustavs guva uzmanību arī no žurnālistiem. Gustavs un Kristians līdz pašam pēdējam starta laikam cītīgi uzlaboja robotu un programmu, lai gūtu labāku rezultātu. Vienīgais Sumo sacensību dalībnieks bija Emīls, kurš guva noderīgu pieredzi un jaunas prasmes nākošājām sacensībām.
Mūsu dalībniekus klātienē atbalstīja arī Emīla tētis un Kristiana ģimene.
Sacensību darboņi bija noguruši. Devāmies mājupceļā pirms sacensību noslēguma. Nākošajā dienā saņēmām patīkamu ziņu no organizatoriem – kā komanda esam saņēmuši Simpātiju balvu.

Lego robotu pulciņa vadītājas Sandra Pakule un Inga Savicka