Skaņas un gaismas tehnikas pulciņš

skanaspulcins

Ja skaties uz koncertu vai izrādi, un it kā viss ir labi, bet tomēr jūti, ka kaut kā pietrūkst, pilnveidojot sevi Smiltenes vidusskolas skaņas un gaismas tehnikas pulciņā, varēsi šo sajūtu pārvēst spējās un prasmēs noformēt skolas (un ne tikai!) pasākumus, radot prieku un svētku sajūtu ne tikai sev, bet arī citiem!

Pulciņu vada skolotājs, Smiltenes pilsētas kultūras centra skaņu un gaismu operators Mārtiņš Āboliņš.

Skaņas un gaismas tehnikas pulciņa nodarbībās skolas jaunieši sper pirmos soļus skaņotāja un gaismotāja profesijā. Vairāki no viņiem atzinuši, ka tā bijusi neaizstājama pieredze turpmākajā izaugsmē.

TV, koncertos un teātra izrādēs būtisks izteiksmes līdzeklis ir gaisma, un ar to strādā gaismotāji. Gaismotāja darbs bijusi pirmā profesionālā kalve daudziem TV operatoriem. Savukārt skaņotājus pamatoti sauc par skaņu burvjiem.

Arī Smiltenes vidusskolas Aerobikas festivāla skaņošanā un gaismošanā piedalījās skolas skaņas un gaismas tehnikas pulciņa dalībnieki.Vēlies apgūt kadra kompozīciju, uzzināt ko vairāk par skaņotāja tehnisko nodrošinājumu, iepazīt to īpašo sajūtu, kad pats (- i) vari apgaismot skatuvi un izbaudīt, ko iespējams panākt ar dažādiem skaņas un gaismas efektiem? Gribi pievienoties skolas kultūras pasākumu organizētāju radošajai komandai? Par tavu izaugsmes vietu var kļūt Smiltenes vidusskolas skaņas un gaismas tehnikas pulciņš!

Foto: Agnis Melderis un no Mārtiņa Āboliņa personiskā arhīva