Skolas runā vides vārdā un aicina uz pārmaiņām

IMG_7356

Ekoskolu Rīcības dienās savas iniciatīvas realizēs arī vieni no darbīgākajiem vides aktīvistiem jauniešu vidū – Vasaras un Rudens zaļo skolu dalībnieki. Viņiem bija iespēja konsultēties ar pieredzējušiem mentoriem, kuri sniedza padomus, kā noorganizēt vēl veiksmīgākus un interesantākus pasākumus. Šīs zināšanas jauniešiem būs ļoti noderīgas ne tikai konkrētajiem Rīcības dienu plāniem, bet arī ilgtermiņā,” stāsta Edmunds Cepurītis, Vasaras un Rudens zaļo skolu organizētājs.
Šeit pieejamajā kartē tiek pievienotas plānoto pasākumu anotācijas.

Atbalstītāji

Kā pateicību par skolu uzņēmību un vērtīgo darbu videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanā, labāko pasākumu autori saņems dažādas iedvesmojošas balvas no Ekoskolu Rīcības dienu draugiem. Viena no balvām būs brīvdabas kvests no REALSPIEDZIVOJUMS.LV, kuri nodarbojas ar pasākumu organizēšanu no A-Z (komandas veidošana, sporta spēles, ballītes, klašu saliedēšana, Ziemassvētku vecīša birojs), Purvu bridēji gādās par aizraujošu pārgājienu ar purva kurpēm, Dirty Deal Teatro, Valmieras Drāmas teātris, Liepājas teātris un Daugavpils teātris sniegs iespēju par brīvu apmeklēt teātra izrādi, Ozolkalns dāvinās iespēju iziet Jāņtārpiņu nakts trasi, izklaides parks “Avārijas brigāde” – parka apmeklējumu bez maksas, Lūzumpunkts – laivu braucienu nelielai skolēnu grupai, Laboratorium dāvās zinātniskā teātra izrādes apmeklējumu, Laumu atpūtas parks – parka apmeklējumu bez maksas, interešu izglītības centrs “Lielvārdi” divām grupām dāvinās aizraujošu tematisko mācību nodarbību, Plostkrogs – dabas takas “Pasaku mežs” apmeklējumu un maltīti Plostkrogā trim komandām, Purenn dāvinās ekoloģisko produktu komplektus, savukārt Vides izglītības fonda pastāvīgais atbalstītājs, zīmola LUCART pārstāvis Latvijā SIA NMS Riga parūpēsies par īpašo pārsteiguma balvu.

Stāsti, video un attēli tiks publicēti Vides izglītības fonda tīmekļvietnē un sociālajos tīklos – http://www.videsfonds.lv, https://www.facebook.com/videsfonds/

Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā šobrīd piedalās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 67 valstīs un tajā iesaistījušās 51 000 skolas. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties Ekoskolu saimei, veicot videi un ilgtspējīgas principiem atbilstošas rīcības. Vairāk informācijas Vides izglītības fonda mājaslapā.

Sagatavots pēc vides izglītības fonda materiāliem.
Vija Sokolova ekoskolas koordinatore.