Skolēni apmeklē lidostu

sdr

Šā gada 24. aprīlī Smiltenes vidusskolas 6.a un 6.c klase ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  ietvaros apmeklēja Rīgas Starptautisko lidostu un iepazinās ar dažādām profesijām, kas saistītas ar šo sfēru.
Darbs lidostā nekad neapstājas,  tā darbojas 24 stundas diennakstī, 7 dienas nedēļā. Jaunieši uzzināja, ka lidostā strādā 280   profesiju pārstāvji: apkalpošanas aģenti, drošības aģenti, desmitiem profesiju  lidlauka zonā u.t.t. Rīgas lidostai ir arī savs atsevišķs Ugunsdrošības un glābšanas dienests, jo nelaimes gadījumā nav laika gaidīt ierodamies ugunsdzējējus un glābējus no pilsētas.
Skolēniem tika izsniegtas caurlaides, un viņi šķērsoja drošības zonu. Tika apskatīts personu apliecinošs dokuments un pārbaudīts, vai somās nav bīstamas vielas.
Asus priekšmetus, šaujamierīces un sprāgstošas vielas pārvadāt ir aizliegs. Izrādās, ka ap Jaungada laiku var rasties lielas problēmas, vēloties kādam aizvest visparastākās  brīnumsvecīces. Tas ir uzliesmojošs priekšmets, kas berzes rezultātā var aizdegties.
Iegūtā informācija rosina jaunas idejas un domas par iespējamo profesiju nākotnē.

Aiga Sorokina

sdr

sdr

 

Blog Attachment