Skolēni nopietni gatavojas ZPD izstrādei

petniece

Smiltenes vidusskolā šodien viesojās Vidzemes augstskolas Tūrisma un atpūtas virziena direktors un lektors Ilgvars Ābols, kurš skolēniem sniedza ieteikumus zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) izstrādē, kā arī informēja par biežāk sastopamajām problēmām, kas jauniešiem traucē iegūt augstāko novērtējumu.

Ilgvars Ābols, kurš ir pasniedzējs ar ļoti bagātu pieredzi ZPD vērtēšanā, skolēnus iepazīstināja ar būtiskāko, kas jāņem vērā, izvēloties ZPD mērķus, veicot pētījumus un informēja, kā meklēt un apstrādāt informāciju.

Smiltenes vidusskolas skolēniem piedalīšanās Vidzemes un arī Latvijas skolēnu ZPD darbu konferencēs kļuvusi jau par tradīciju. Arī iepriekšējā mācību gadā skolas audzēknis Kristaps Kažuro Latvijas skolēnu ZPD konferencē ieguva 3.pakāpes diplomu, apliecinot radošumu, spožas zināšanas inženierzinātnēs un tehnoloģijās. Ņemot vērā pandēmiju, Kristaps ZPD prezentēja virtuālajā vidē.