Skolēni viesojas pie Erasmus + projekta “STEAM vēstniecību veidošana Eiropas skolu tīklā” partneriem Rumānijā

1

No 22. līdz 28. septembrim Smiltenes vidusskolas skolēni Olivers Jēkabs Skrapcis, Endijs Kalniņš, Valters Kalniņš un Reinis Roberts Rācenis, kā arī angļu valodas skolotāja Aiga Sorokina un matemātikas skolotāja Vera Rācene viesojās pie Erasmus + projekta “STEAM vēstniecību veidošana Eiropas skolu tīklā” partneriem Rumānijā, Karakalas pilsētā.
Šīs mobilitātes tēma bija ekoloģija un vides aizsardzības jautājumi. Skolēni apmeklēja papīra pārstrādes darbnīcu, kurā no izlietotās makulatūras top jauns papīrs, iepazinās ar drukāšanas vēsturi un izmēģināja drukāšanas prasmes ar senajām drukas mašīnām. Radošajās darbnīcās tapa izstrādājumi no otrreiz izlietojamiem materiāliem.
Rumānijas zemē skolēni iedēstīja jasmīnu, kas katru pavasari smaržodams atgādinās par Latviju.
Mūs patīkami pārsteidza rumāņu viesmīlība un bagātais kultūras mantojums.
Projektā šī ir ceturtā mobilitāte. Jūnija vidū skolēni un skolotāji devās  Īrijas skolu Dublinā skat. https://www.youtube.com/watch?v=5Y8kALdAL1c.
Tāpat Smiltenes vidusskolas skolēni šā gada janvārī apmeklēja skolu Turcijas pilsētā Mersinā, un aprīlī –  Zviedrijas skolu Stokholmā, mācoties par STEAM (dabaszinības, informācijas tehnoloģijas, inženierzinātnes, māksla un matemātika) pieeju mācību procesā. Plašāka informācija projekta blogā   https://steamembassies.blogspot.com/
2020. gada martā projekta partnerus sagaidīsim mūsu mājās – Smiltenes vidusskolā, kurā tiks akcentēta matemātikas joma.

Aiga Sorokina

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux