Skolēniem iespēja apgūt DSD (Deutsches Sprachdiplom) apmācības programmu

IMG_0752

Smiltenes vidusskola ir viena no Latvijas skolām, kurā skolēniem ir iespēja apgūt DSD (Deutsches Sprachdiplom) apmācības programmu.
Šajā mācību gadā eksāmenu kārto trīs 9. un 10. klašu skolēni – Stella Ote, Miķelis Lapiņš, Kaspars Pakulis un skolēnus eksaminē Vācijas Ārzemju skolu nodaļas izglītības konsultants Dirk Steyer.
Lai iegūtu šādu valodas zināšanu apliecinošu sertifikātu, skolēnam ir jākārto eksāmens, kas sastāv no – lasīšanas un klausīšanās daļas, rakstveida un mutvārdu saziņas daļas. Šodien tika pārbaudīta mutvārdu saziņas daļa. To mūsu skolēni nokārtoja augstākajā līmenī. 12. aprīlī notiks eksāmena 2. daļa, tās rezultātus vērtēs komisija Vācijā – Ķelnē. Paldies vācu valodas skolotājai Janīnai Ķergalvei!
DSD sertifikāts ir starptautiski atzīts valodas zināšanu apliecinošs dokuments, kas atbilst Eiropas Vienotās valodas prasmes līmenim un tiek ņemts vērā, stājoties Latvijas un Eiropas augstskolās, arī Eiropas Savienības darba tirgū.