Skolotāju diena ar dzeju un mūziku

1

Oktobri izdaiļo košās rudens lapas, pīlādžu ogas un skolēnu mīlestība, ko viņi kopā ar rudens ziediem, dzejas rindām un mūzikas skaņām pateicībā dāvina saviem skolotājiem viņu profesionālajos svētkos – Skolotāju dienā.

Smiltenes vidusskolā tradicionāli šos svētkus organizē 12. klašu skolēni, kuri jau agri no rīta ar dziesmām un mīļiem sveicieniem sagaidīja skolotājus pie visām trim skolas ēkām.
4. – 6. klašu skolēni, kuri ikdienā mācās Dārza ielā 17, skolotājiem dāvināja romantisku dzejas rītu. Dzirdēt dzeju autoru izpildījumā – tie vienmēr ir svētki. Un šoreiz tos klātesošajiem sarūpēja skolotāja Regīna Melzoba un bibliotekāre Elīna Kubuliņa – Vilne.
12.klašu skolēni skolotājiem bija sagatavojuši arī darbīgu mācību stundu.
Par ko viņi jūtas vispateicīgākie skolotājiem? – Kā atzina Evelīna un Marta, kuras Smiltenes vidusskolā mācās jau 12. gadu: “Saviem skolotājiem esam pateicīgas par visu. Par ieliktajiem pamatiem, zināšanām un attieksmi. Par pacietību, mīlestību un sapratni, par to, ka viņi strādā no sirds un nāk uz darbu ar prieku. Arī par skaisto smaidu no rīta.”

Pēcpusdienā skolotāji devās kolektīvu saliedējošā izbraukumā, bet dienas noslēgumā skolas esošie un pensionētie pedagogi baudīja vakaru sirsnīgās sarunās, sildoties skolotājas Elitas Tilčikas dzejā un viņas dzīvesdrauga Viktora Tilčika mūzikā.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Elīna Kubuliņa – Vilne un no personiskā arhīva